جمعه , ۷ آذر ۱۳۹۹

سالن ورزشی اختصاصی، دغدغه ورزشکاران نابینای استان مرکزی


محمدمهدی رفیعی در گفتگو با “ورزش تایمز”، اظهار کرد: توجه به ورزش نابینایان در کشور با نزدیک شدن به بازی‌های پارالمپیک بسیار اهمیت دارد.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا فدراسیون ورزش نابینایان بعضی از برنامه‌ها و مسابقات آنلاین را در منزل برای ورزشکاران نابینا در نظر گرفته است.

رئیس هیأت ورزش‌های نابینایان استان مرکزی افزود: با توجه به وضعیت کرونا در شهرستان اراک و استان مرکزی بسیاری از فعالیت‌های ورزشی نابینایان غیر فعال شده است اما ارتباط با ورزشکاران همچنان وجود دارد و برای افرادی که درصدد انجام فعالیت‌های ورزشی باشند برای آنها فیلم تهیه و ارسال می‌شود و با کمک اعضای خانواده می‌توانند آن را انجام دهند.

رفیعی بیان کرد: بیش از ۵۰ ورزشکار تحت پوشش این هیأت قرار دارند. با وجود نزدیک شدن به پارالمپیک ورزشکاران دومیدانی می‌توانند پس از شرکت در مسابقات انتخابی سهمیه ورود به این بازی‌ها را کسب کنند البته با این وضع کرونا برگزاری مسابقات انتخابی نیز بعید به نظر می‌رسد.

وی گفت: متأسفانه سالن اختصاصی ورزشی ویژه نابینایان در استان وجود ندارد و با صحبت‌های به عمل آمده با مدیر کل ورزش و جوانان و بهزیستی استان قرار بود در این خصوص تصمیم گیری انجام شود البته مکان یابی این سالن انجام شده و برای احداث به اعتبارات نیاز دارد. از خیرین نیز انتظار می‌رود در این امر مهم ما را یاری کنند.

رئیس هیأت ورزش‌های نابینایان استان مرکزی گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده با اداره کل ورزش و جوانان برای دسترسی بیشتر ورزشکاران نابینا به دفتر هیأت در حال جابه‌جایی به مکان دیگری هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *