سه شنبه , ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

روند موفقیت ورزش ایران در جاکارتا هم استمرار خواهد داشت


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر گفت: از ۱۴ ماه پیش ستاد عالی بازی های المپیک، پارالمپیک، آسیایی و پاراآسیایی با توجه به همکاری نزدیک و هماهنگی میان وزارت ورزش و جوانان همچنین کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک، تشکیل شد و طبیعی است که در مرحله اول چون بازی های آسیایی جاکارتا را پیش رو داشتیم بر روی این بازی ها متمرکز شدیم و چگونگی حضور ورزشکاران ایرانی در بازی های آسیایی و پارا آسیایی را مورد بررسی قرار دادیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به برگزاری مستمر جلسات ستاد عالی بازی ها خاطر نشان ساخت: برنامه ریزی در برخی رشته ها به صورتی انجام شد تا اعزام آنها به بازی های آسیایی برای حضور قدرتمندانه در المپیک ۲۰۲۰ محقق شود. در این بین برای تعدادی از رشته ها برنامه ریزی سه ساله داریم تا شاکله اصلی آنها در صورتی که مشکلی پیش نیاید در المپیک پیش رو نیز شرکت کنند.

دکتر سلطانی فر اهمیت حضور تیم فوتبال امید ایران را هم مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: این تیم با هدف راهیابی به بازی های المپیک ۲۰۲۰ به بازی های آسیایی اعزام می شود و شرایط سنی بازیکنان نیز در راستای تحقق این هدف مدنظر قرار گرفته تا بعد از ۴۴ سال به المپیک راه یابد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: آخرین باری که تیم امید در بازی های المپیک حضور یافت به المپیک ۱۹۷۶ مونترال باز می گردد. امیدوارم با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته بعد از ۴۴ سال باز هم شاهد حضور ایران در رقابت های فوتبال بازی های المپیک باشیم.

سلطانی فر با اشاره به اهداف مختلف کاروان اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا اظهار داشت: برخی رشته ها که در دوره های قبلی هم مدال آور و افتخار آفرین بودند در این دوره نیز شاهد حضور آنها هستیم و در برخی رشته ها سرمایه گذاری بلند مدت به منظور حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ داریم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: حدود یک سوم اعضای کاروان را بانوان ورزشکار تشکیل می دهند که تعداد آنها دو برابر دوره قبل است و بیانگر سطح کیفی این ورزشکاران است که توانسته اند شرایط حضور در این رویداد را پیدا کنند و به رکوردهای خوبی دست یابند. امیدوارم شاهد درخشش آنها نیز باشیم.

سلطانی فر ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی میزبان، مسابقات رشته های والیبال، بسکتبال، هندبال و فوتبال قبل از افتتاحیه بازی ها آغاز می شود و رشته سه گانه نیز آخرین رشته ای است که مسابقاتش برگزار می شود، بنابراین اعزام ها بر اساس برنامه ریزی از پیش تعیین شده انجام خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه به اتفاق رییس کمیته ملی المپیک در سه ماه گذشته بازدیدهای میدانی از اردوهای تیم های ملی داشته است، اظهار داشت: در این بازدیدها علاوه بر ارزیابی ها که در ستاد عالی بازی ها صورت می گرفت از نزدیک نیز در جریان کیفیت و کمیت اردوها قرار گرفتیم و از میزان آمادگی ورزشکاران مطلع شدیم.

سلطانی فر از نتایج موفقیت آمیز رشته های مختلف ورزشی به نیکی یاد کرد و خاطرنشان ساخت: طی ماه های گذشته نتایج تاریخی و درخشش خیره کننده تیم ملی فوتبال، قهرمانی های آزادکاران و فرنگی کاران نوجوان ایران در جهان قهرمانی کشتی در رقابت های جوانان آسیا همچنین مقام قهرمانی وزنه برداری ایران در جوانان جهان، افتخارآفرینی ووشو در جوانان قهرمانی جهان، همچنین افتخارآفرینی والیبال جوانان و شطرنج باعث خوشحالی و رضایتمندی مردم شد که امیدوارم در بازی های آسیایی نیز این روند موفقیت ها و رضایت مردم استمرار داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان پیش بینی در بازی های آسیایی جاکارتا را سخت توصیف کرد و اظهار داشت: چین، کره جنوبی و ژاپن در بازی های آسیایی معمولا در رده بندی مدال ها در جایگاه اول تا سوم قرار گرفته اند و مقام های چهارم تا هشتم بین کشورهای صاحب نام قاره کهن از جمله ایران، قزاقستان، تایلند و هندوستان است.در این دوره اندونزی هم به واسطه اضافه کردن برخی رشته ها که خود در آنها مدعی است به تیم های مدعی اضافه می شود.

سلطانی فر با اشاره به شعار کاروان ایران در بازیهای آسیایی با عنوان ” یک ایران، یک صدا ” گفت: با عنایت به عظمت و بزرگی ایران و با توجه به اینکه ملت ایران در پیروزی های مختلف ورزشی یکصدا، هم صدا و با یک سمت و سو از موفقیت ها حمایت و احساس غرور کردند و موفقیت های ورزشی نیز وحدت، انسجام و غرور ملی را فراهم کرده اند، امیدوارم کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی بدرخشد و ان شاءالله اعضای کاروان ورزشی ایران با یک صدا برای عظمت، عزت و سربلندی ایران تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *