شنبه , ۹ فروردین ۱۳۹۹

رضایی: هیچ رویدادی را برای کسب سهمیه پارالمپیک از دست نمی‌دهیم


هادی رضایی در گفتگو با “ورزش تایمز” با یادآوری اینکه کسب سهمیه برای بازی های پارالمپیک توکیو در صورتی برای کمیته بین المللی پارالمپیک قطعی و نهایی به حساب خواهد آمد که از طرف کمیته ملی المپیک مربوطه اعلام آمادگی رسمی برای استفاده از آن انجام شود، گفت: نام نویسی قطعی در مورد سهمیه های کسب شده برای رشته های مختلف متفاوت است. تا به امروز این اقدام در مورد برخی رشته ها انجام شده اما به خاطر کرونا و تاثیراتی که بر رویدادهای ورزشی گذاشته، ثبت نام دیگر رشته ها انجام نشده است.

وی تصریح کرد: بسکتبال با ویلچر، فوتبال پنج نفره و والیبال نشسته رشته هایی هستند که ثبت نام لازم برای استفاده از سهمیه توزیعی در آنها انجام شده است. وضعیت کاروان ایران هم در این رشته ها مشخص شده است اما در مورد سایر رشته ها که عموما انفرادی هستند، هنوز ثبت نام ها صورت نگرفته است.

سخنگوی کمیته ملی پارالمپیک لغو بسیاری رویدادهای گزینشی پارالمپیک در رشته های مختلف را دلیل این موضوع عنوان کرد و ادامه داد: خب قاعدتا باید مسابقات انتخابی برگزار می شود تا تکلیف سهمیه ها در هر رشته به صورت کامل مشخص می شد، سپس کشورها موضع خود را نسبت به سهمیه هایی که در اختیارشان گذاشته شده، مشخص می کردند.

رضایی تاکید کرد: به خاطر برگزار نشدن مسابقات گزینشی رشته های مختلف، زمان ثبت نام برای سهمیه های رشته های مختلف تغییر کرد. تا ۱۰ اردیبهشت ماه سال آینده که اول ماه میلادی به حساب می آید برای ثبت نام فرصت است البته به شرط برگزار شدن مسابقات انتخابی و کلاس بندی آنها.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک همچنین در مورد برنامه این کمیته برای حضور در رویدادهای گزینشی پیش روی پارالمپیک در رشته های مختلف گفت: برای مشخص شدن وضعیت نهایی کاروان باید در این رویدادها شرکت داشته باشیم. برای کسب سهمیه هیچ رویداد گزینشی را از دست نمی دهیم البته مشروط به اینکه کنسل نشود یا اینکه شرایط حضور در آن را داشته باشیم. به هر حال به خاطر شرایط پروازی تحت تاثیر ویروس کرونا محدود شده طوریکه امکان سفر به خیلی از کشورها وجود ندارد. این موضوع هم روی برنامه های ما برای اعزام های پارالمپیکی تاثیر خواهد داشت.

سرپرست کاروان اعزامی به بازی های پارالمپیک همچنین در مورد چگونگی پیگیری اردوی آماده سازی ورزشکاران برای حضور در این رویداد تاکید کرد:فعلا که اردویی نداریم. ورزشکاران به صورت انفرادی و در شهر محل سکونت خود پیگیر تمرینات هستند. بعد از نوروز به صورت قرنطیه ای اردوی آماده سازی ورزشکاران در رشته های مختلف را تشکیل می دهیم تا با توجه به بازه زمانی تعریف شده برای بازی های ۲۰۲۰ توکیو با کمبود فرصت برای آماده سازی مواجه نشویم.

رضایی گفت: فعلا موضوع مهم سلامتی ورزشکاران و حفظ آن است. امیدواریم این ورزشکاران و همه مردم کشور این دوره را به سلامت طی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *