چهارشنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۷

رئیس دوپینگ قایقرانان را تائید کرد


غلامرضا امینی رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص اینکه شنیده شده تست دوپینگ چند پاروزن تیم ملی مثبت شده است گفت: متاسفانه تست دوپینگ چهار قایقران ما در بخش آبهای آرام مثبت شده است. یک خانم و سه ورزشکار مرد ما تست شان مثبت شده است. 

وی با بیان اینکه رای و دوپینگ این نفرات قطعی نشده است و نمی تواند اسم آنها را بگوید، افزود: نمی توانم اسامی این نفرات را بگویم. این ورزشکاران روز گذشته به محل فدراسیون پزشکی ورزشی رفته و با ارائه مدارک از خود دفاع کرده اند. 

رئیس فدراسیون قایقرانی ایران در پاسخ به این سوال که آیا این نفرات از اردونشینان تیم ملی بوده و هم اکنون در اردوی آلمان به سر می برند یا خیر نیز گفت: همه پاروزنان ما که به اردوی تیم ملی یا انتخابی های تیم ها دعوت می شوند به نوعی ملی پوش محسوب می شوند. ما معمولا سه برابر ظرفیت تیم های اعزامی مان ورزشکار در اردو داریم تا بتوانیم به راحتی در میان آنها بهترین را انتخاب کنیم. این نفرات در اردو بودند اما به اردوی آلمان نرفته اند.

وی بیان کرد: ما قبل از اعزام تیم به اردوی آلمان اطلاعیه ای مبنی بر مثبت بودن تست دوپینگ این نفرات دریافت کرده بودیم.

امینی در پاسخ به این سوال که آیا این نفرات از شانس های اعزام به بازیهای آسیایی جاکارتا و کسب مدال برای ایران بودند یا خیر نیز گفت: همه بچه های ما شانس مدال دارند چرا که فاصله های آنها در تمرینات بسیار اندک است و در انتخابی ها به سختی می توانیم آنها را گزینش کنیم.

وی در خصوص اینکه برنامه فدراسیون قایقرانی برای مبارزه با دوپینگ چیست، تصریح کرد: متاسفانه به خاطر اتفاقاتی که در ورزش ما رخ داده است ورزشکاران این روزها بیشتر از قبل به سمت استفاده از مکمل های ورزشی می روند. البته من نمی دانم که این وزرشکاران از چه ماده ای استفاده کرده اند اما برای این مسئله متاسف شدم. قایقرانی رشته ای است که به ندرت در آن تست دوپینگی مثبت می شود و مثبت شدن تست چهار نفر به صورت همزمان بسیار نادر بود.

رئیس فدراسیون قایقرانی تاکید کرد: خوشبختانه فدراسیون پزشکی ورزشی و کمیته ملی المپیک همیشه برنامه های خوبی برای مبارزه با دوپینگ داشته و بر پاک بودن ورزشکاران تاکید کرد. ما نیز تمام تدابیر را برای این مسئله به کار می گیریم.

به گزارش “ورزش تایمز”، تست دوپینگ چهار قایقران کشورمان در اردوهای انتخابی تیم ملی در اسفند ماه سال گذشته مثبت شده است. آخرین باری که خبری از دوپینگ قایقرانان منتشر شده بود مربوط به دوسال گذشته می باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *