پنجشنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۷

دیدار صالحی امیری با رئیس کمیته المپیک ژاپن با محوریت المپیک ۲۰۲۰


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، سیدرضا صالحی امیری در دیدار با «تاکِدا» رئیس کمیته ملی المپیک ژاپن گفت: میزبانی ژاپن برای رویداد بزرگ المپیک پیش رو اتفاق بزرگی برای این کشور و کشورهای قاره آسیا است و شکی ندارم که شاهد برگزاری موفق آمیز این دوره از بازیها خواهیم بود. البته از کشوری چون ژاپن، چیزی جز این انتظار نمی رود. 

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در ادامه از میزبانی خوب ژاپن در یازدهمین دوره رقابتهای کاراته دانشجویان جهان که مرداد ماه در شهر کوبه برگزار شد، تشکر نمود. 

وی به سابقه برگزاری اردوی های مشترک ایران و ژاپن اشاره نمود و تداوم تشکیل این اردوها و همچنین تبادل مربی و برگزاری دوره های آموزشی را خواستار شد که البته با استقبال خوب و قول همکاری ویژه دکتر تاکِدا مواجه شد .

در ادامه نشست و با توافق طرفین مقرر شد به منظور همکاری بیشتر کمیته های ملی المپیک ایران و  ژاپن، تفاهمنامه ای فیمابین این دو کمیته در خلال اجلاس انوک که ماه نوامبر در توکیو برگزار خواهد شود، منعقد گردد. 

در پایان نشست دکتر تاکِدا رئیس کمیته ملی المپیک ژاپن گزارش کاملی از اقدامات انجام شده برای آماده سازی سالنهای تمرینی و مسابقه ای المپیک ۲۰۲۰ ارائه داد و با دعوت وی مقرر گردید در خلال اجلاس انوک دکتر صالحی امیری از تاسیسات ورزشی بازیهای المپیک ۲۰۲۰ بازدیدی بعمل آورند.

دکتر صالحی نیز از ایشان دعوت به عمل آوردند تا سفری به تهران داشته باشند تا از امکانات ورزشی ایران در حاشیه برپایی اجلاس آتی هیات اجرایی شورای المپیک آسی بازدید بعمل آورند. ایشان نیز  در خصوص تامین برخی تجهیزات و امکانات ورزشی مورد نیاز رشته خای مختلف قول همکاری دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *