شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

دو سهمیه قطعی شطرنج ایران برای جام‌جهانی روسیه


به گزارش “ورزش تایمز”، با اتمام رقابت های شطرنج قهرمانی آسیا و بر اساس رده بندی بازیکنان شرکت کننده، یک سهمیه به شطرنج ایران و برای حضور در جام جهانی اختصاص یافت.

رقابت های قهرمانی آسیا که حُکم انتخابی جام جهانی را داشت به صورت آنلاین و به روش هیبرودی برگزار شد. در پایان ۹ دور رقابت میان بازیکنان شرکت کننده، نمایندگانی از ازبکستان، سنگاپور و استرالیا عنوان های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

در جدول رده بندی این مسابقات سید محمد امین طباطبایی صاحب جایگاه چهارم شد و توانست با کسب این عنوان سهمیه حضور در جام جهانی را به دست بیاورد.

پیش از این پرهام مقصودلو هم به واسطه قهرمانی در مسابقات لیگ کشوری سهمیه جام جهانی ۲۰۲۱ را به دست آورده بود.

بدین ترتیب تاکنون حضور شطرنج ایران در جام جهانی سال جاری میلادی با دو سهمیه قطعی شده است. این رقابت ها قرار است اواخر تیرماه به صورت حضوری و در سوچی روسیه برگزار شود.

البته شطرنج ایران این شانس را دارد که سهمیه های جهانی خود را برای سفر به روسیه به ۳ سهمیه افزایش دهد. این مهم به واسطه حضور در مسابقات قهرمانی غرب آسیا و دستیابی به تک سهمیه این مسابقات حاصل خواهد شد.

رقابت های قهرمانی آسیا از سه شنبه به صورت آنلاین و به روش هیبرودی آغاز می شود. ۲۲ بازیکن از کشورهای ایران، اردن، لبنان، عراق، کویت، فلسطین، سوریه و امارات برگزارکننده این رقابت ها هستند که به روش سوئیسی و در ۷ دور برگزار می شود.

پویا ایدنی، آرین غلامی و احسان قائم مقامی سه شطرنجباز ایران در مسابقات آنلاین غرب آسیا هستند.

در پایان مسابقات شطرنج آنلاین قهرمانی غرب آسیا یک سهمیه جهانی توزیع خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *