یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

دلایل حضور فقط یک رکابزن ایران در مسابقات جهانی دوچرخه‌سواری


به گزارش “ورزش تایمز”، بعد از یک دوره غیبت دوچرخه سواری کشورمان، محمد اسماعیل چایچی به عنوان تنها نماینده ایران راهی رقابتهای قهرمانی جاده جهان شده است. این دوچرخه سوار کشورمان با هزینه شخصی راهی اتریش شده است.

محسن سلگی مدیر تیم های ملی دوچرخه سواری در گفتگو با “ورزش تایمز”، در خصوص حضور تنها نماینده کشورمان در این رقابتها گفت: محمد اسماعیل چایچی به عنوان تنها رکابزن ایران در مسابقات قهرمانی جهان در اتریش شرکت خواهد کرد. وی از طریق ارتباطات شخصی که داشته از راه فرانسه روادید خود را دریافت کرده و با هزینه شخصی اش راهی این مسابقات می شود. 

وی پیرامون اینکه چرا وی با هزینه شخصی اش راهی این مسابقات شده است هم گفت: وقتی که دعوت نامه گرفتیم فرصتی برای گرفتن ویزا نداشتیم. وی هم از طریق یکی از دوستانش به اروپا رفته است. ما حتی برای حضور در این مسابقات مجوز شورای برون مرزی نگرفته ایم چرا که نتوانستیم ویزا بگیریم و فرصتی برای مصاحبه برای دریافت روادید را نداشتیم. 

وی در خصوص اینکه چرا دیگر ورزشکاران ما راهی این رقابتها نشده اند در حالیکه چایچی حتی در ترکیب تیم ملی در بازیهای آسیایی نیز حاضر نبود، این طور پاسخ داد: وقتی می توانیم مجوز شورای برون مرزی برای رفتن به سفری را بگیریم که ویزای آن کشور را دریافت کنیم اما این اتفاق برای ما نیافتاد. ما دوست داشتیم دوچرخه سواران دیگری را هم مانند گنج خانلو، جمشیدیان و یکی دو نفر دیگر را هم راهی این رویداد بزرگ کنیم اما برخی از این ورزشکاران در بازیهای آسیایی بودند و باید حداقل ۱۵ روز قبل پاسپورت آنها را به سفارت می دادیم تا وقت مصاحبه بگیریم و در نهایت بتوانیم روادید اروپا را دریافت کنیم اما زمان نداشتیم و به همین دلیل این اتفاق نیافتاد. 

سلگی خاطرنشان کرد: حتی قرار بود ساجده سیاحیان در رده سنی جوانان نیز راهی این مسابقات شود اما نتوانستیم برای وی هم ویزا بگیریم. 

مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی جهان در بخش جاده از امروز ۲۳ سپتامبر ( اول مهرماه ) در اینسبروک اتریش و در سه رده سنی بزرگسال، جوانان و زیر ۲۳ سال زنان و مردان آغاز و یک هفته در بخش های تایم تریل انفرادی و استقامت جاده دنبال می شود. در بزرگترین رویداد دوچرخه سواری جاده جهان ۱۲ مدال طلا و در مجموع ۳۶ مدال(طلا، نقره و برنز) به رکابزنان برتر اهداء خواهد شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *