پنجشنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۷

دغدغه‎های مربی تیم ملی دوچرخه‎سواری جاده برای بازی‎های آسیایی


به گزارش “ورزش تایمز”، تیم ملی دوچرخه سواری جاده کشورمان با هدف کسب آمادگی برای حضور در بازیهای آسیایی، در تور بین المللی مولانای ترکیه شرکت کرد. حاصل تلاش رکابزنان جاده رو در این تور، کسب پیراهن امتیازی و کوهستان همراه با نایب قهرمانی تیمی بود.

رسول هاشم کندی مربی تیم ملی دوچرخه سواری ایران در گفتگو با “ورزش تایمز” نتایج رکابزنان در تور بین المللی مولانی ترکیه را مثبت ارزیابی کرد. وی ضمن اشاره به برنامه های آینده این تیم، مهمترین دغدغه اش را حضور بیشتر در تورهای بین المللی و البته برگزار نشدن مسابقه ای که بتوانند در آن شرکت کنند و نبود تجهیزات مناسب در مقایسه با رقبای آسیایی عنوان کرد. 

* “ورزش تایمز” – گروه ورزش: تیم در اولین برنامه برون مرزی تدارکاتی اش به تور ترکیه رفت. آیا از عملکرد رکابزنان راضی بودید؟

– رسول هاشم کندی: بعد از برگزاری چند اردوی تدارکاتی، این اولین محک جدی رکابزنان بخش جاده و استقامت در یک تور بین المللی بود. رکابزنان همه انتظارات را برآورده کردند و وظایف خود را در قبال تیم خوب عمل کردند. گنج خانلو در بخش امتیازی اول شد و در بخش کوهستان نیز عنوان نخست و پیراهن آن به رکابزن ایران رسید. در مجموع تیم یکپارچه ای بودند. سهرابی نیز در نقش کاپیتان خوب ظاهر شد و توانست در این شرایط، مسابقه و تیم را در مسیر خوب هدایت کند. در مجموع از همه بچه ها در این تور راضی بودم. 

* برنامه بعدی شما برای آماده سازی رکابزنان چیست؟ 

– قرار است در اولین فرصت به اندونزی بروم و مسیر مسابقه را بازبینی کنم. در کنار آن ما رقابتهای قهرمانی کشور در بخش پیست و جاده را داریم. یک هفته ای استراحت کرده و اردوی بعدی تیم در زنجان خواهد بود. شدیدا دنبال حضور در یک تور بین المللی دیگر هستیم. روابط بین الملل فدراسیون نیز در حال تلاش برای حل این مسئله بوده و پیگیر است. فدراسیون هم تلاش می کند تا بتوانیم در یک تور دیگر شرکت کنیم. 

* تنها حضور در یک تور بین المللی می تواند سطح آمادگی رکابزنان را برای شرکت در بازیهای آسیایی بالا ببرد؟ 

– اگر در دو تور شرکت کنیم بهتر است. البته رکابزنان در قالب تیم های باشگاهی خود به مسابقات بین المللی خواهند رفت. حتی قرار است رکابزنان به مسابقات ارتشرهای جهان در هلند بروند. امیدواریم با حضور در این رقابتها بتوانند عملکرد خوبی در بازیها داشته باشند. ما امیدواریم بتوانیم در این مدت مسابقه مناسبی را برای شرکت رکابزنان در آن پیدا کنیم. 

* یعنی هیچ رقابتی برای حضور رکابزنان استقامتی برگزار نمی شود یا اینکه ما نمی توانیم در آن شرکت کنیم؟

– وافعا مسابقه ای نیست، متاسفانه در آسیا و آن هم قبل از برگزاری بازیهای آسیایی هیچ تور ثبت نشده ای نیست. در اروپا  نیز تور مناسبی که پروفایل مسیر و شرایطش به بازیهای اندونزی نزدیک باشد هم پیدا نکرده ایم که بخواهیم در آن شرکت کنیم. رئیس فدراسیون دستور داده اند که برای حضورمان در یک تور تلاش شود، به چند تور برویم اما ما تا الان تور ثبت شده ای در آسیا پیدا نکرده ایم! در صورت عدم حل این مسئله باید در مسابقاتی برویم که تورشان در تقویم اتحادیه جهانی دوچرخه سواری ثبت رسمی نشده است البته این به این معنی نیست که تور از کیفیت پایینی برخوردار است، تنها تور در اتحادیه جهانی و تقویم آن ثبت نشده اما سطح خوبی دارد. 

* گودرزی را در تور ترکیه نداشتید؛ آخرین وضعیت آروین چگونه است و آیا به بازیهای آسیایی می رسد؟

– بلافاصله بعد از بازگشتم از تور ترکیه با آروین تماس داشتم. امیدواریم که گودرزی به رقابتها برسد. باید بعد از بهبودی تمرینات را از سر بگیرد. قبل از مسابقه باید به شرایط مناسب برسد و به این نتیجه برسیم که وی می تواند عملکرد خوبی داشته باشد. 

* یکی از دغدغه های این روزهای فدراسیون نبود تجهیزات کافی و مناسب برای حضور در بازیهای آسیایی است، واقعا در این بخش چقدر با  نقصان و کمبود مواجه هستیم؟ 

– از لحاظ تجهیزات مشکلاتی داریم و مجموعه در حال پیگیری برای حل آن هست. در صورتی که مشکل تهیه تجهیزات حل نشود چاره ای نیست و مجبوریم با همین وسایل در بازیهای آسیایی شرکت می کنیم. البته رقبای ما لوازم به روز دارند آنها حتی در مسابقات قهرمانی آسیای سال قبل هم از لوازم به روز همان سال استفاده می کردند. مطمئنا عدم استفاده از تجهیزات به روز در نتایج تیم بی تاثیر نیست. اگر بتوانیم در بازیهای آسیایی لوازم مناسبی در اختیار بگذاریم بسیار خوب خواهد بود. در هر صورت یکی از مسائل و مشکلات طی مسیرهای دوچرخه سواری اتفاقات مکانیکی است که عامل آن می تواند فرسودگی لوازم باشد و اگر لوازم جدید باشد در عملرد تیم تاثیر مثبت می گذارد. 

* و حرف آخر …

– جا دارد از زحمات فدراسیون تلاش کنم همین طور از آقای قمری رئیس فدراسیون که از نزدیک مسابقه ما در تور ترکیه را دنبال کردند و از وضعیت تیم مطلع شدند همچنان هم در تلاش هستند تا بتوانند تیم را در یک تور دیگر شرکت داده و دنبال تامین تجهیزات هستند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *