سه شنبه , ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

دغدغه‌ام نبود تدارکات است/ کار رکابزنان در جاکارتا سخت‌تر شد


محمد ابوحیدری در گفتگو با “ورزش تایمز”، با ابراز رضایت از نتایج شاگردانش در کاپ جهانی ژاپن گفت: از نتایج رکابزنان راضی بودم. خدا را شکر شرایط شان خوب بود و نسبت به سال قبل پیشرفت خوبی داشتند. آنها از نظر زمان نسبت به سال قبل بهتر شده بودند. امیدوار هستم رکابزنان تا بازیهای آسیایی به اوج آمادگی برسند.

وی افزود: ما تا بازیهای  آسیایی جاکارتا شرکت در دو کاپ چین و اردوی تدارکاتی مالزی را پیش رو داریم، قرار است محمد دانشور و احسان خادمی به کاپ آسیایی چین بروند و مابقی رکابزنان سرعتی به اردوی مالزی رفته و پس از پایان این رقابت ها دو رکابزن اعزامی به چین نیز به آنها ملحق خواهند شد. طبق برنامه قرار است تا برگزاری بازیهای آسیایی در جاکارتا اردو بزنیم.

مربی تیم دوچرخه سواری سرعت کشورمان خاطرنشان کرد: بزرگترین دغدغه ما کمبود مسابقات تدارکاتی است، اگر در مسابقات تدارکاتی بیشتری حضور داشته باشیم تیم می تواند با آمادگی ذهنی و روانی راهی بازی های آسیایی شود اما متاسفانه تا الان تنها در یک رقابت برون مرزی حاضر بودیم. البته تلاش شد تا ورزشکاران راهی یک مسابقه و اردو در اروپا شوند اما متاسفانه این هدف محقق نگردید.

وی پیرامون وضعیت رقبای تیم ایران در جاکارتا نیز خاطرنشان کرد: یکی از رقبای اصلی ما ژاپن است، ژاپنی ها این روزها فاصله خود را با دیگر آسیایی ها زیادتر کرده اند، آنها این روزها به شدت حرفه ای کار می کنند چرا که هدفشان موفقیت در المپیک ۲۰۲۰ است. می توانم به جرات بگویم تیم ژاپن در سطح یک تیم جهانی قرار گرفته است و در کاپ های مطرح جهانی نتیجه می گیرد.

ابوحیدری ادامه داد: در شرایط فعلی ما می توانیم با رکابزنان چین و کره رقابت کنیم. به تازگی قزاقستان و چین تاپیه فاصله خود را با دیگر  رقبا کم کرده اند. مالزی نیز یک تک ستاره سرعت دارد که می تواند رقابت خوبی را با دیگر رکابزنان داشته باشد. می توانم بگویم همه رقبا برای ما خطرساز شده اند و کار ما در بازیهای آسیایی سخت تر شده است.

وی در مورد شانس مدال آوری در رشته های تیمی مانند مدیسون و تیم اسپرینت هم بیان کرد: کار سختی پیش روی ماست اما امیدوارم بتوانیم نتیجه خوبی را در بخش سرعت در این رقابت ها به دست آوریم، امیدواریم در رشته تیم اسپرینت روی سکو بایستیم. به تازگی مدیسون به بازی های آسیایی اضافه شده و باید شرایط این ورزشکاران را از مربیان استقامتی سوال کنید اما معتقدم رکابزنان ایران در این ماده نیز شرایط خوبی برای موفقیت دارند. 

مربی تیم ملی دوچرخه سواری سرعت کشورمان در پایان پیرامون وضعیت تجهیزات رکابزنان نیز گفت: قرار است تا هفته آینده تجهیزات جدیدی به دست ما برسد تا بتوانیم خود را برای حضور در تمرینات و بازی های آسیایی جاکارتا آماده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *