سه شنبه , ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

داورزنی: اجازه نمی دهیم کشتی ایران دچار مشکل شود


به گزارش “ورزش تایمز”، مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش های نابینایان وکم بینایان امروز سه شنبه به ریاست محمدرضا داورزنی برگزار شد. وی در حاشیه این انتخابات در مورد مواضع وزارت ورزش در رابطه با عدم مبارزه علیرضا کریمی برای نماینده اسرائیل و همچنین برنامه این وزارتخانه برای حمایت از تیم ملی فوتبال در رقابت های جام جهانی توضیح داد. 

وی در مورد اتفاقات اخیری که پیرامون فدراسیون کشتی و به خاطر عدم باخت اجباری علیرضا کریمی در رقابت های قهرمانی جهان برای عدم رویارویی با نماینده اسرائیل افتاده است، گفت: اتفاق جدیدی نیفتاده است چون مواضع نظام جمهوری اسلامی و وزارت ورزش نسبت به رژیم صهیونیستی روشن است. همچون دوران بعد از انقلاب که همیشه از مردم مظلوم فلسطین دفاع کرده ایم، عمل خواهیم کرد و همچنان اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت. 

معاون وزیر ورزش همچنین در مورد احتمال محرومیت کشتی ایران از طرف اتحادیه جهانی این رشته تصریح کرد: تلاش مان این است از ابزارهای قانونی استفاده کنیم تا اتحادیه جهانی کشتی نتواند دست به چنین کاری بزند. در هر صورت وزارت ورزش و همچنین دستگاه دیپلماسی کشور در کنار فدراسیون کشتی خواهد بود.

داورزنی در مورد بازنشسته های ورزش با تاکید بر اینکه وزارت ورزش خود را ملزم می داند تا قانون را رعایت کند، خاطرنشان کرد: ابتدا اختلاف نظرهایی وجود داشت اما بعد از استفساریه مجلس ملزم به رعایت هستیم. بنابراین باید افرادی که بازنشسته به حساب می آیند اما در فدراسیون ها و باشگاه هی غیردولتی حضور دارند و از منابع دولت هم استفاده می کنند باید کناره گیری کنند. 

وی با تاکید بر اینکه این مسئله شامل باشگاه های خصوصی نمی شود، خاطرنشان کرد: همکاری با بازنشسته ها در پست هایی مانند رئیس فدراسیون و دیگر اعضای اصلی منع قانونی دارد اما می توان از این افراد در بخش هایی مانند اتاق فکر استفاده کرد. 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش همچنین در مورد حمایت از فدراسیون نابینایان و کم بینایان گفت: انتخابات این فدراسیون امروز برگزار شد. مظلومی از مدیران زحمتکش است. وی طی ۳۰ سال گذشته برای این حوزه مثمرثمر بوده است. وظیفه وزارت ورزش است تا کمک‌های لازم را به این فدراسیون و وی داشته باشد. 

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *