جمعه , ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

داوران و پیشکسوتان مخالف داوری هستند/نمی شد صدنفری جلوی وزارت رفت


بابک بردبار  در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص اعتراض اخیر بعضی از مربیان و قهرمانان بوکس مقابل وزارت ورزش و جوانان گفت: به نظر من حرف های داوری فرافکنی است. وی عنوان کرده تنها چند نفر مخالف من هستند اما از لحاظ قوانین نمی شد ۱۰۰ نفر جلوی وزارت ورزش بروند و اجتماع کنند و برای آن کار باید مجوز وزارت محترم کشور را می گرفتیم و اصولا چند نفر به نمایندگی از تعدادی زیادی این کار را انجام می دهند. تا جایی که من می دانم جامعه پیشکسوتان و جامعه داوری با روند فعلی فدراسیون و سرپرست موافق نیستند. ما باید از این مسئله رها شویم. جالب است که رفتارها و کردارهای آقای داوری حتی به متحد شدن خانواده بوکس با هم می انجامد.

وی ادامه داد: متاسفانه مسئله جالب این است که نمی دانم آقای داوری ترجمه ناقص کدام آیین نامه آیبا را خوانده است که این چنین مدعی است که من با ۴۵۰ قضاوت و برگزاری کلاس های تعلیم قوانین اطلاع ندارم. همه این موارد توجیه و فرافکنی است و شما اگر با داوری چند دقیقه صحبت کنید حداقل چند تناقض را از ابتدا تا انتهای صحبت هایش خواهید شنید.

وی افزود: یکی از سیاست های داوری ایجاد تفرقه و اختلاف انداری در جامعه بوکس است اما غافل از اینکه این خانواده هوشمندند و گول این ترفندها را نمی خورند. همه می دانند که فردی مناسب ریاست فدراسیون بوکس است که در درجه اول از خانواده بوکس باشد و درد بوکسورها را بفهمد. کسانی که ۳۰ سال شبانه روز برای آن رشته تلاش کردند بسیار متفاوتند از افرادی که در رشته های دیگر بوده اند. رزومه مدیریتی مورد قبول و تحصیلات مناسب و کارنامه مطلوب در بوکس از جمله مواردی است که هیات ها به آن توجه ویژه دارند.

بردبار در خصوص نگرانی برای لیست اعضای مجمع انتخاباتی بوکس عنوان کرد: برای اینکه فردی عضو مجمع شود قوانین و شرایطی وجود دارد که اگر خلاف این عمل شود با اعتراض هایی مواجه خواهد شد. به عنوان مثال در بخش داوری بیشترین و بالاترین مدارج و حضور در بیشترین مسابقات آیبا در رزومه من است و طبق قوانین نام من در اولیوت است. در بخش بوکسورها و مربیان هم مدال های سالهای اخیر مشخص است. هرگونه شیطنت در راستای چینش با هوشیاری خود بزرگان وزارت ورزش و جوانان و خانواده بوکس مواجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *