سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

خراسان شمالی قهرمان مسابقات منطقه ۴ پیرامید کشور شد


بنیان‌گذار پیرامید کشور و داور این دور از مسابقات در حاشیه برگزاری این همایش در گفتگو با “ورزش تایمز” اظهار کرد: پیرامید یک‌رشته ذهنی است که به‌صورت گروهی اجرا و بیشتر در مراسم افتتاحیه‌ها انجام می‌شود.

محمد فرزین فر تصریح کرد: پیرامید حرکات ورزشی نمایشی گروهی است که حرکات با ریتم و آهنگ انجام می‌شود.

فرزین فر افزود: با توجه به اینکه نخستین دوره این رقابت‌ها است سختگیری داوری انجام نشد و آیتم‌های موردنظر چندان موردتوجه قرار نگرفت.

وی بابیان اینکه باید ۱۵ آیتم در داوری لحاظ می‌شد اما با توجه به نخستین دوره این رقابت‌ها تنها به هفت آیتم اکتفا کردیم، گفت: طرح اجرایی که در زمین ایجاد می‌کردند، نوع حرکات بر طرح، هماهنگی افراد در اجرای حرکات، هماهنگی و اجرا با موزیک، شیوه‌های اجرا به‌صورت همگانی، گروهی و ترتیبی، طراحی لباس و استفاده از ابزاردست از مهم‌ترین آیتم‌های موردنظر برای اجرای این طرح به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تیم‌های شرکت‌کننده نخستین تجربه خود را در این رشته ورزشی کسب کرده‌اند، حضورشان امتیاز است و تیم‌های نخست و دوم خود را برای مسابقات کشوری که دهه فجر در تهران برگزار می‌شود آماده می‌کنند.

به گفته فرزین فر تیم‌های خراسان شمالی و خراسان جنوبی به‌عنوان تیم‌های نخست و دوم در دهه فجر امسال باید برای رقابت‌های قهرمانی کشور آماده شوند.

برگزاری کارگاه آموزشی ورزش پیرامید

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان شمالی نیز در حاشیه برگزاری این مسابقات به “ورزش تایمز” گفت: پیرامید از اسفندماه سال گذشته شروع به کارکرد و برای آشنایی مربیان کارگاه آموزشی برگزار شد و مربیان در مسابقات استانی توانستند با یکدیگر به رقابت بپردازند.

مجید جودت اظهار کرد: اگر در تمام جشنواره و افتتاحیه‌ها بتوانیم از تیم‌های پیرامید استان استفاده کنیم پیرامید جایگاه خود در کشور را تثبیت خواهد کرد.

جودت بابیان اینکه در ایران ۹ ماه است که این رشته ورزشی در هیئت‌ها فعال‌شده، افزود: برگزاری میزبانی این رقابت‌ها سبب استقبال و تبلیغ این رشته ورزشی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: به‌زودی کارگاهی به‌منظور رفع مشکلات و به‌روزرسانی اطلاعات مربیان در این رشته ورزشی در خراسان شمالی برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *