شنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۷

خارجی‌ها از رکورد ثبت حرکت ژیمناست‌های ایرانی شگفت زده‌اند


سعیدرضا کیخا ملی پوش ژیمناستیک در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص رقابتهای جام جهانی ترکیه عنوان کرد: خوشبختانه موفق شدم به فینال مسابقات جام جهانی در حضور ورزشکاران مطرحی از کشورهایی همچون انگلستان، کانادا، ایرلند، ازبکستان و آذربایجان راه پیدا کنم و در حاشیه آن هم پنجمین حرکتم را با ارزش بالای F ثبت کردم. در دنیا هیچ ژیمناستی نیست که موفق شده باشد پنج حرکت به نام خودش در کتاب داوری فدراسیون جهانی به ثبت برساند و از این حیث بسیار خوشحالم.

وی ادامه داد: ما برای بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی آماده می شویم و حضور در چنین تورنمنتهایی باعث می شود با آمادگی بیشتری در بازیهای حساس آسیایی حضور پیدا کنیم تا اگر ان شاالله بتوانم اجرای خوبی در جاکارتا داشته باشم در آنجا نیز به لطف خدا به موفقیت برسم.

نابغه ژیمناستیک ایران با اشاره به اهمیت حرکت ثبت شده به نام خود در فدراسیون جهانی تصریح کرد: به خاطر حرکاتی که ثبت کردم و نوع برنامه ای که ارائه می دهم مورد توجه همه قرار گرفته ام و چه ورزشکاران و چه مربیان و چه برگزار کنندگان مسابقات بارها و بارها بابت ثبت این حرکات به من تبریک گفتند. آنها از این موضوع ابراز خوشحالی می کنند و برایشان جالب است که ژیمناستی از کشور ایران موفق شده ۵ حرکت را به نام خود ثبت کند و من هم خوشحالم که نام کشورم را در این زمینه سربلند کرده ام.

وی ادامه داد: به علت نوع خاص این برنامه داوران به صورت دقیق نمی توانستند متوجه جزئیات آن شوند و چیزی حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه درباره برنامه ام به آنها توضیح می دادم و برنامه ام برایشان خیلی جلب توجه کرده بود. امیدوارم در بازیهای آسیایی هم نتیجه در خور نام کشور عزیزمان را بگیریم و موفق عمل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *