جمعه , ۹ خرداد ۱۳۹۹

خادم‌الشریعه در رده اول ایران وچهاردهم جهان/ مقصودلو صدرنشین ماند


به گزارش “ورزش تایمز”، فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) لیست جدید ماهانه خود را اعلام کرد. این اولین رده بندی جدید اعلام شده در سال جدید شمسی به حساب می آید که بر اساس آن سارا خادم الشریعه و پرهام مقصودلو صدرنشین دیگر شطرنجبازان ایرانی هستند.

بر اساس رنکینگ جدید فیده و در بخش استاندارد مگنوس کارلسن قهرمان حال حاضر جهان با ۲۸۶۳ واحد ریتینگ در صدر برترین شطرنج‌بازان جهان قرار دارد.

در این بخش فابیانو کاروانا آمریکایی با ۲۸۳۵ واحد ریتینگ و دینگ لیرن چینی با ۲۷۹۱ واحد ریتینگ در رده رده های دوم و سوم برترین شطرنجبازان جای گرفتند.

همچنین پرهام مقصودلو با ۲۶۷۶ واحد ریتینگ رده شصت و یکم برترین شطرنج‌بازان جهان و در صدر برترین های ایران ایستاده است. محمد امین طباطبایی با ۲۶۲۹ واحد و پویا ایدنی با ۲۵۸۸ واحد ریتینگ در رده های دوم و سوم برترین شطرنجبازان قرار گرفتند.

دیگر اینکه در بخش استاندارد برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان، هو یفان با ۲۶۵۸ واحد همچنان صدرنشین است.

هومپی کونرو با ریتینگ ۲۵۸۶ و الکساندرا گریاچکینا با ریتینگ ۲۵۸۲ واحد ریتینگ در رده های دوم و سوم قرار دارند.

در این بخش سارا سادات خادم الشریعه با ۲۴۹۴و احد ریتینگ در رده چهاردهم برترین شطرنجبازان بانوی جهان جای گرفته است و نفر اول شطرنجبازان ایران است.

آتوسا پورکاشیانبا ۲۳۲۲ واحد ریتینگ و مبینا علی نسببا ۲۳۱۷ واحد ریتینگ به ترتیب در رده های دوم و سوم برترین شطرنجبازان ایران قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *