سه شنبه , ۵ مرداد ۱۴۰۰

حضور کشورها در المپیک بادو پرچمدار/چرا ایران فقط یک پرچمدار دارد؟


به گزارش “ورزش تایمز”، به دلیل ادامه پاندمی کرونا و محدودیت هایی که در جریان بازی های المپیک ۲۰۲۰ اعمال خواهد شد، برگزاری رویدادهای مختلف این دوره بازی ها به لحاظ حضور تماشاگران متفاوت از ادوار گذشته خواهد بود طوریکه تصمیم به حذف تماشاگران خارجی گرفته شده و در مورد تماشاگران داخلی هم حضور حداکثر ۱۰ هزار نفر در هر سالن مجاز شده است.

اینگونه تصمیم گیری کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو شامل مراسم افتتاحیه هم شده است طوریکه طبق اعلام این کمیته و کمیته بین المللی المپیک (IOC) کشورها می توانند تنها ۱۰ نماینده در مراسم رژه شرکت داشته باشند.

با این اوصاف کمیته بین المللی المپیک در راستای توازن جنسیتی در مورد پرچمداران کاروان کشورها برای رژه در مراسم افتتاحیه تصمیمی جدید اتخاذ کرده است؛ این کمیته از کشورهای شرکت کننده در بازی های ۲۰۲۰ درخواست کرده که دو پرچمدار داشته باشند؛ یک پرچمدار در بخش مردان و یک پرچمدار در بخش بانوان.

در همین راستا کمیته المپیک ژاپن که میزبان المپیک است روز دوشنبه اعلام کرد، «رویی هاچیمورا» بازیکن تیم ملی بسکتبال مردان و «یوی سوساکی» عضو تیم ملی کشتی بانوان خود را به عنوان پرچمداران کاروان کشورش در المپیک توکیو معرفی کرده است.

طبق اعلام سایت kyodo news «یوی سوساکی» امید ژاپنی ها به کسب مدال طلاست، «رویی هاچیمورا هم تجربه بازی در لیگ حرفه‌ای آمریکا (NBA) را دارد.

به گزارش “ورزش تایمز”، حضور دو پرچمدار در کاروان هر کشور برای شرکت در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک تصمیمی است که از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک و برای کشورهای شرکت کننده در پارالمپیک توکیو هم گرفته شده است.

این درحالی است که کاروان المپیک ایران یک پرچمدار دارد؛ صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی بسکتبال مسئولیت پرچمداری کاروان اعزامی ایران در مراسم افتتاحیه اول مردادماه را بر عهده دارد. وی از میان چهار گزینه دیگر انتخاب شد که همگی عضو تیم های مردان بودند.

این در حالی است که کاروان ورزش ایران ۱۰ ورزشکار در بخش بانوان دارد. در روز افتتاحیه بازی های المپیک هم بانوان تیرانداز در توکیو حضور دارند با این حال تنها یک پرچمدار برای کاروان ایران انتخاب شده آنهم در بخش مردان.

تلاش “ورزش تایمز” برای گفتگو با مسئولان کاروان ورزش ایران برای رسیدن به پاسخ این پرسش که چرا کاروان ورزش ایران دو پرچمدار را به مسئولان برگزاری المپیک معرفی نکرده است، بی نتیجه ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *