یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

حضور رئیس جمهور میزبان و پخش ترانه فارسی/ یک ایرانی سوژه شد!


به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به اندونزی، سومین دوره بازیهای پاراآسیایی با حضور کاروان ورزش ایران از روز ۱۴ تا ۲۴ به میزبانی جاکارتا اندونزی برگزار خواهد شد. مراسم افتتاحیه این مسابقات عصر امروز شنبه در ورزشگاه اصلی شهر جاکارتا برگزار شد.

مروری بر تاریخچه کشور میزبان
برگزار کننده سومین دوره از مسابقات آسیایی سعی داشت با ارائه آیتم های خاصی تاریخچه کشورش را  به میهمانان و بینندگان تلویزیونی معرفی کند. در مراسم افتتاحیه نه تنها از اکثر کشورهای آسیایی میهمان و به خصوص خبرنگار حضور داشتند، بلکه تعداد قابل ملاحظه ای میهمان و خبرنگار غیر آسیایی به خصوص از اروپا حضور داشتند.

برداشتن پخش زنده برای مهمانان
برخلاف بسیاری از رویدادهای ورزشی جهان که به خاطر حساسیت اسپانسرها تصویربرداری به صورت زنده برای مهمانان و تماشاگران مغایر مقررات بود، در مراسم افتتاح بازیهای پاراآسیایی تصویربرداری و حتی پخش زنده آزاد بود.

پخش ترانه دو خواننده ایران
مسئولان برگزار کننده ترانه‌های شاد با زبان‌های کشورهای مختلف را از بلندگوهای ورزشگاه پخش می کردند که بعضی از آنها به زبان فارسی بود. در بخشی از مراسم ترانه امید حاجیلی و محسن چاوشی پخش شد.

استقبال کمتر از بازیهای آسیایی
با وجود تدارکات خوبی که برگزار کنندگان مراسم افتتاحیه در نظر گرفته بودند، به هنگام اجرای مراسم بیشتر از نیمی از ورزشگاه خالی بود و استقبال از این مراسم به نسبت بازیهای آسیایی ضعیف تر بود.

خوشآمد گویی رییس جمهور اندونزی
مجری برنامه ها بعد از رژه ۴۱ کشور حاضر در این مسابقات پیام رییس جمهور کشور اندونزی را برای قرائت کرد.  رییس جمهور اندونزی در مراسم افتتاح این بازی ها در ورزشگاه حضور داشت.

پیام مسابقات برای ناشنوایان
همزمان با خواندن پیام های این بازیها توسط مجری، به صورت زنده پیامها برای ناشنوایان نیز ترجمه می شد.

رحمان، سوژه عکاسان و خبرنگاران خارجی
در بین همه ورزشکاران زن و مردی که برای پوشش اخبار در ورزشگاه حضور داشنند، سیامند رحمان قوی ترین معلول جهان بیش از سایر ورزشکاران مورد توجه بود. همه خبرنگاران خارجی در مواجهه با خبرنگاران ایرانی در خصوص رحمان و نحوه تمریناتش پرس و جو می کردند.

پیام رئیس کمیته پارالمپیک اندونزی
رییس کمیته پارالمپیک اندونزی پس از خوانده شدن پیام رییس جمهور این کشور پشت تریبون رفت و ضمن ایراد سخنرانی در مورد  این رویداد، به مهمانان و تیم های شرکت کننده خوشامد گفت.

تسلیت و سکوت برای درگذشتگان سونامی
پس از پیام رییس کمیته پارالمپیک اندونزی، مجری برنامه درگذشت تعداد زیادی از شهروندان این کشور در سونامی را تسلیت گفت و حاضرین در ورزشگاه برای ادای احترام یک دقیقه سکوت کردند.

گزارش کامل مراسم افتتاحیه در همین خبر تکمیل می شود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *