شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۹

حضوری یا وبینار بودن مجمع کمیته ملی المپیک هفته آینده مشخص می‌شود


به گزارش “ورزش تایمز”، اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در حالی ۳۰ آذرماه برگزاری مجمع عمومی این کمیته در ۵ بهمن ماه را مصوب کردند که چگونگی برگزاری به صورت «حضوری» یا «وبینار» را به بررسی شرایط زمان مجمع موکول کردند.

این در حالی است که طی دو هفته گذشته وزارت ورزش برگزار کننده مجمع انتخاباتی چهار فدراسیون بود که همگی به صورت حضوری و با شرکت تمام اعضا برگزار شد. با این حال اما کمیته ملی المپیک هنوز در رابطه با چگونگی برگزاری مجمع سالیانه خود تصمیم گیری نهایی نداشته است. البته قرار است این تصمیم در نشست پیش روی اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی اتخاد شود.

این نشست به دلیل تعطیلی رسمی یکشنبه هفته آینده با یک روز تاخیر نسبت به همیشه، در روز دوشنبه (۲۹ دی ماه) برگزار می‌شود و طی آن علاوه بر چگونگی برگزاری مجمع در مورد دستورالعمل‌های آن هم بحث و بررسی خواهد شد. بررسی مسائل مربوط به بودجه سال آینده فدراسیون‌ها هم دیگر محور تعیین شده برای این نشست است.

کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک در گفتگو با “ورزش تایمز” در این مورد گفت: با توجه به بالا بودن تعداد اعضای مجمع در مورد چگونگی برگزاری آن تصمیم قطعی گرفته نشده است. کمیته ملی المپیک آمادگی لازم برای برگزاری این مجمع به صورت همیشگی (حضوری) را دارد اما به شرط اینکه مصوبه هیات اجرایی را در مورد آن بگیرد. این موضوع در نشست پیش رو مطرح و نهایی می‌شود.

وی با بیان اینکه مجمع عمومی و مسائل مربوط به برگزاری یکی از دو محور اصلی نشست آینده اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی است، ادامه داد: در این نشست دستورالعمل‌های مجمع و موارد لازم برای مطرح شدن در آن نیز بررسی و مشخص خواهند شد.

سعیدی تعیین شاخص‌های بودجه ۱۴۰۰ فدراسیون‌های ورزشی را دیگر محور نشست هفته آینده عنوان کرد. وی در این مورد گفت: تا پیش از این بودجه سالیانه فدراسیون‌ها بر اساس یک روند ثابت افزایش پیدا می‌کرد اما برای سال آینده افزایش بودجه تخصیصی فدراسیون‌ها از طرف کمیته ملی المپیک بر اساس یک مقیاس هدفمند خواهد بود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد این مقیاس و شرایط در نظر گرفته شده برای آن تصریح کرد: دستاورد فدراسیون‌ها در بازی‌های المپیک و آسیایی، مسابقات قهرمانی جهان و آسیا، حجم اعزام به این رویدادها، اردوها، میزبانی‌ها و … از عوامل تاثیرگذار در این زمینه است.

سعیدی تاکید کرد که بودجه سال آینده فدراسیون‌ها به صورت متوازن و نه مساوی توزیع خواهد شد.

به گزارش “ورزش تایمز”، نشست هفته آینده اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک هفتاد و ششمین نشست آنها به حساب می‌آید که از ساعت ۹ در محل این کمیته آغاز شده و تا ساعت ۱۲ ادامه خواهد داشت.

مجمع ۵ بهمن ماه هم چهل و هشتمین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *