پنجشنبه , ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

حضورمان در کاپ‌های جهانی ارزشمند است/ باید از آسیا بیرون برویم


محمد ابوحیدری به دنبال آغاز اردوهای تیم ملی سرعت و اعزام یک نماینده ایران به کاپ جهانی کانادا در گفتگو با “ورزش تایمز” گفت: اردوی جوانان از قبل آغاز شده بود و اردوی بزرگسالان نیز از روز جمعه شروع شده است تا برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده شوند. ما در مجموع سه اردو را برای رکابزنان پیش بینی کرده ایم و سه هفته جلوتر هم به رقابتهای مالزی می رویم تا در آنجا تمرین کنیم. 

وی ادامه داد: تنها یک نفر را برای حضور در مسابقات کاپ جهانی کانادا انتخاب کرده ایم که در این هفته راهی این رقابتها خواهد شد. برنامه ریزی ما برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیاست و بعد از آن در یکی از مراحل کاپ های جهانی که در بلاروس است می توانیم شرکت کنیم. 

سرمربی تیم دوچرخه سواری سرعت کشورمان در خصوص چگونگی دریافت امتیاز حضور در مسابقات قهرمانی جهان و المپیک نیز افزود: همین که در رقابتها حضور پیدا کنیم به ما امتیاز می دهند از طرفی رتبه ورزشکاران نیز امتیاز دارد. اگر در قهرمانی آسیا هم نتیجه بگیریم امتیاز خوبی دریافت کرد. برای دریافت امتیاز حضور در مسابقات قهرمانی جهان اصلش این است که ابتدا در مسابقات کاپ جهانی شرکت کنیم تا امتیاز اولیه را بگیریم و بعد رقابتهای دیگر نیز هر کدام برای ما امتیاز دارد. رده بندی رکابزنان نیز مهم می باشد.  

وی در خصوص اینکه آیا رکابزنان شانس حضور در مسابقات قهرمانی جهان را بدست خواهند آورد، تصریح کرد: من امیدوارم حداقل یک سهمیه جهانی بگیریم. این شروع کارمان در عرصه رقابتهای جهانی است. برنامه اصلی ما برای سالهای بعد است. امسال برای بازیهای المپیک امتیاز نمی دهند اما بعد از اتمام بازیهای آسیایی حضور در تمام کاپ های جهانی و مسابقات قهرمانی جهان امتیاز ورودی المپیک دارد و تمام این برنامه ها شروعی است برای اینکه بتوانیم قبل از المپیک ۲۰۲۰ سهمیه پیست را بگیریم. 

حیدری در مورد اینکه رکابزنان از کمبود امکانات گلایه مند هستند نیز گفت: از لحاظ دوچرخه در سطح قابل قبولی هستیم اما در بحث  لوازم یک سری کمبود داشتیم که خرید کرده ایم اما واقعا یک سری لوازم جانبی هست که در آن بخش کمبود داریم. اما مهمترین مسئله این است که بودجه فدراسیون تامین شود تا بتوانیم در تمام کاپ های جهانی و رقابتهای بین‌المللی شرکت کنیم. اگر می خواهیم سهمیه المپیک بگیریم باید از آسیا بیرون آمده و در تمام مسابقات اروپایی حاضر شویم. 

وی خاطرنشان کرد: رکابزنان ما در کاپ جهانی لهستان نتیجه نگرفتند اما حضورمان در این رقابتها یک جهش خیلی خوب بود. ما می توانستیم به یک کاپ آسیایی برویم و ۱۰ مدال طلا هم بگیریم اما ارزش اش کمتر از این رقابتها بود چرا که بچه ها از لحاظ ذهنی آماده تر شدند که در رقابتهای مهم حاضر شوند. هرچه تعداد این رقابتها بیشتر شود شانس ما هم برای اینکه نتیجه بگیریم بیشتر می شود. 

مربی تیم ملی  ادامه داد: من یک مثال برای شما می زنم. مالزی ۱۴ سال است یک مربی استرالیایی آورده و کار می کند و الان نتیجه گرفته است. در مسابقات لهستان نفرش نتیجه نگرفت اما در کاپ بعدی نتیجه گرفت و مطمئنا در المپیک نتیجه خواهند گرفت مثل المپیک برزیل که مدال برنز گرفتند و در رقابتهای جهانی هم اول شدند. ما هم باید در مسابقات بزرگ شرکت کنیم و هم به ورزشکار و هم مربی یک فرصت یکی دو ساله داده شود تا نتیجه بگیرند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *