سه شنبه , ۵ فروردین ۱۳۹۹

حرکت وزارت ورزش از آخر به اول/ دوومیدانی کِی به خط پایان می‌رسد؟


به گزارش “ورزش تایمز”، پرونده مجامع انتخاباتی فدراسیون ها در سال جاری، هفته گذشته با برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون های جانبازان و معلولان در وزارت ورزش بسته شد. روز گذشته هم با صدور حکم ریاست کاندیدای پیروز در این مجمع و برگزاری مراسم تودیع او، آخرین گام برای مدیریت این فدراسیون و ثبات آن برداشته شد.

بدین ترتیب باید پرونده انتخابات فدراسیون ها در سال جاری بسته می شد این در حالی است که هنوز فدراسیونی مانند دوومیدانی از نظر مدیریتی بلاتکلیف است درحالیکه انتخابات این فدراسیون برگزار شده است آنهم زودتر از فدراسیون جانبازان و معلولان!

مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی دو روز زودتر از فدراسیون جانبازان و معلولان برگزار شد با این حال هنوز حکم ریاست افشین داوری که در این مجمع صاحب رای اکثریت شد، صادر نشده است. البته در مورد فدراسیون دوومیدانی و انتخابات آن حواشی زیادی وجود داشته که با وجود برگزاری مجمع و مشخص شدن نتیجه، همچنان هم ادامه دارد.

تلاش برخی کاندیداهای انتخابات فدراسیون دوومیدانی لغو مجمع این فدراسیون در زمان مقرر (۱۹ اسفندماه) بود اما در نهایت وزارت ورزش با این توجیه که ویروس بلاتکلیفی خطرناک تر از هر ویروسی است، انتخابات را برگزار کرد. غیبت برخی اعضای مجمع و چگونگی اعلام آرا توسط برخی دیگر از اعضا اما انتخابات این فدراسیون را وارد فاز جدیدی از حواشی کرد تا اعتراض رئیس پیشین و یکی از کاندیداها به سازمان بازرسی کل کشور هم ادامه داشت.

حالا همه این مسائل دست به دست هم داده تا وزارت ورزش نتواند حکم نهایی و قطعی برای رئیس جدید فدراسیون دوومیدانی را صادر کند در حالیکه برای فدراسیونی که بعد از این فدارسیون وارد فاز انتخاباتی شد، این حکم بدون دغدغه صادر شد.

با این اوصاف و با توجه به اینکه فاصله زمانی کوتاه باقی مانده تا پایان سال، مشخص نیست دوومیدانی و اهالی آنچه زمان به ثبابت مدیریتی لازم در این رشته می رسند. باید دید سازمان بازرسی به دنبال اعتراضی که مجید کیهانی به نحوه برگزاری مجمع داشته ورود خواهد کرد و سرنوشت انتخابات را تغییر خواهد داد یا از تخلفات صورت گرفته در مجمع عبور خواهد کرد؟

به گزارش “ورزش تایمز”، مجید کیهانی رئیس پیشین فدراسیون دوومیدانی بود. دوره چهار ساله ریاست وی ۱۵ شهریورماه به پایان رسید و وزارت ورزش با یک ماه و نیم تاخیر و در ۲۴ مهرماه ایرج عرب را به عنوان سرپرست این فدراسیون منصوب کرد اما با شرایط ایجاد و با وجود برگزاری انتخابات، به نظر می رسد بلاتکلیفی مدیریتی در دوومیدانی همچنان ادامه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *