سه شنبه , ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

حرکت جوانمردانه کوهنورد لرستانی در حادثه اشترانکوه


به گزارش “ورزش تایمز”، رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور با حضور در منزل «امان الله جوکار» کوه نورد الیگودرزی جان باخته در حادثه اشترانکوه، به خانواده وی تسلیت گفت.

رضا زارعی در این دیدار، ضمن تمجید از تمامی کوهنوردان، دست اندرکاران و همیاری همه عناصر در عملیات جستجو و نجات اظهار داشت: نجات یافتگان حادثه اشترانکوه در گفت و گوهایی که داشتیم، بیان کردند که زنده یاد «امان الله جوکار» بعد از راهنمایی کوهنوردان گروه اول، برگشتند که باقیمانده گروه را به طرف پناهگاه راهنمایی کنند.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور تصریح کرد: این حرکت جوانمردانه از کوهنوردی مانند ایشان دور از انتظار نبود؛ «امان الله جوکار» جان خود را در این راه و برای نجات دیگر کوهنوردان فدا کرد.

در این دیدار رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان الیگودرز، رئیس هیئت کوهنوردی استان لرستان، رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان خرم آباد به همراه اعضای جمعیت هلال احمر، جمعی از اعضای هیئت های ورزشی الیگودرز و کوهنوردان همدل و همراه شهرستان حضور داشتند.

بنابر این گزارش، ۱۴ نفر کوهنورد مشهدی که به همراه یک کوهنورد الیگودرزی برای صعود به ارتفاعات اشترانکوه- آلپ ایران- عازم منطقه شده بودند دچار حادثه شدند. این کوهنوردان به‌رغم اعلام هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد جوی با همراهی یکی از کوهنوردان الیگودرزی راهی منطقه می‌شوند که متأسفانه در ادامه مسیر با «بهمن» مواجه شده و از هم فاصله می‌گیرند.

تاکنون ۸ نفر از اعضای این تیم جان خود را از دست داده‌اند. یک کوهنورد دیگر به نام «علی حسینی» نیز مفقود است. علیرضا عامری، ناصر اکبری، مرتضی غلامپور، اکرم حقانی، مهشید جوانمحمدی، علی قاسم زاده، مجید زاده تراب، و امان الله جوکار اسامی جانباختگان و علی حسینی نام تنها مفقودی این حادثه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *