سه شنبه , ۷ مرداد ۱۳۹۹

حرف وزیر ورزش دستوری نبود/ شرایط ورزش خوب است اما ایده‌آل نیست


به گزارش “ورزش تایمز”، سیدرضا صالحی امیری در نشستی که امروز در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، گفت: مسایل مربوط به کاروان در سه سطح در کمیته پیگیری می شود، حضور رئیس فدراسیون در هیات اجرایی و مطرح شدن مسایل مربرط به رشته  تحت مدیریت او سطح اول است. ضمن اینکه بازدید از اردوها هم مکمل این سطح از کار است.

دو میلیارد بالاتر از سقف داده ایم
وی ادامه داد: تا به امروز ٢ میلیارد تومان خارج از سقف بودجه مصوب به فدراسیون ها کمک داشته ایم، تا به امروز هم ٩٠ درصد بودجه سالیانه فدراسیون ها را پرداخت کرده ایم و به زودی ١٠ درصد باقی مانده پرداخت می شود.

بررسی ورزشکاران درکمیته سه نفره
رئیس کمیته ملی المپیک بررسی وضعیت ورزشکاران برای کسب سهمیه در کمیته تخصصی و سه نفره را مربوط به سطح دوم اقدامات مربوط به المپیک عنوان کرد. ضمن اینکه به گفته وی سطح سوم کار هم جمع بندی کار ستاد عالی است.

همه ورزشکاران تحت نظر هستند
صالحی امیری تاکید کرد: تک تک ورزشکاران که امید به کسب سهمیه آنها وجود دارد، در معرض نظارت و آنالیز دقیق ما هستند تا مسائل و مشکلات مربوط به آنها بررسی و حل و فصل شود. حمایت ما تا المپیک ادامه دارد.

شرایط خوب است اما ایده آل نیست
وی تصریح کرد: نسبت به ادوار گذشته المپیک مانند لندن و ریو، شرایط فعلی کاروان توکیو از نظر کسب سهمیه خوب است، از واژه ایده آل استفاده نمی کنیم اما شرایط خوب است. به لحاظ بودجه هم شرایط خوب است، مدعی کمک ایده آل مالی نیستیم اما با توجه به مشکلات مالی موجود، کمک خود را داشته ایم.

حرف وزیر ورزش دستوری نبود
وعده های محمد بنا و محمد دادگر در رابطه با مدال آوری در المپیک و اینکه این وعده ها در وزارت ورزش مطرح شده، موضوعی بود که صالحی امیری در رابطه با آن گفت: از من در رابطه با وزارت نپرسید، اینجا کمیته است و من در مورد این نهاد حرف می زنم. من در جلسه بودم، واقعیت این است که وزیر ورزش تشویق می کند، در این نشست ها روسا وضعیت خود را تشریح می کنند. هیچکسی هم بابت مدال آوری اجباری را القا نمی کند، موضوع فقط تشویق و انگیزه دهی است، البته مربیان و روسا هم حرفه ای هستند، آنها قول مدال نمی دهند همیشه از واژه “انشالله” استفاده می کنند. وی تاکید کرد که در هیچ سطحی شکافی میان وزارت و کمیته نیست، ضمن اینکه بابت مدال هیچ توصیه دستوری به فدراسیون ها نشده است.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *