جمعه , ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

جلسه تعیین کننده کمیسیون اجتماعی دولت برای انتخابات پارالمپیک


به گزارش “ورزش تایمز”، ماه هاست که از ارسال اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک به کمیسیون اجتمالی دولت می گذرد. تهیه این اساسنامه بر اساس قانون انتزاع که مهرماه سال گذشته از سوی ریاست جمهوری ابلاغ شد در دستور کار مسئولان کمیته ملی پارالمپیک قرار گرفت. 

طبق قانون انتزاع، اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک باید حداکثر ظرف مدت سه‌ماه از تاریخ ابلاغ این قانون (۲۸ مهرماه) توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک تهیه شود و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسید این در حالی است که با وجود گذشت چندماه از ارسال اساسنامه تهیه شده به دولت، هنوز مراحل بررسی آن نهایی نشده است. 

در حال حاضر اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک در مرحله بررسی توسط کمیسیون اجتماعی دولت است. این کمیسیون هر دو هفته یک بار تشکیل جلسه می دهد. طبق برنامه یکشنبه آینده نشست جدید کمیسیون اجتماعی برگزار می شود و اتفاقا یکی از محورهای آن نیز ادامه بررسی های تکمیلی بر روی اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک است. نتیجه بررسی ها در این جلسه در انتخابات آتی کمیته ملی پارالمپیک تعیین کننده خواهد بود و اینکه ملاک کار برای برگزاری این انتخابات کدام اساسنامه باید باشد؟

دوره چهارساله مدیریت فعلی کمیته ملی پارالمپیک ۱۶ بهمن ماه به پایان می رسد. خسروی وفا تاکید دارد که مجمع انتخاباتی در همان بهمن ماه برگزار شود این در حالی است که مشخص نیست اساسنامه جدید تا بهمن ماه و زمان برگزاری انتخابات توسط کمیسیون اجتماعی دولت نهایی و ابلاغ شود یا خیر؛ در همین رابطه خسروی وفا اعلام کرده که نتیجه بررسی های بر روی اساسنامه در نشست آتی کمیسیون اجتماعی تا حد زیادی تکلیف کار را مشخص می کند. 

به گفته وی در صورتیکه بررسی اساسنامه ارسالی کمیته ملی پارالمپیک در نشست یکشنبه کمیسیون اجتماعی دولت به مراحل نهایی تصویب برسد، این کمیته برنامه ریزی برای برگزاری به موقع انتخابات بر اساس اساسنامه جدید را در دستور کار قرار می دهد در غیراین صورت و به خاطر فرصتِ کم باقی مانده اساسنامه قبلی ملاک کار قرار می گیرد.

زمان برگزاری مجمع انتخاباتی کمیته ملی پارالمپیک هنوز مشخص نشده است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *