یکشنبه , ۱۹ آبان ۱۳۹۸

جابجایی در مدیریت آکادمی ملی المپیک/ مدیر جدید بزودی معرفی می‌شود


“ورزش تایمز” – گروه ورزش: یکی از اولین اقدامات سیدرضا صالحی امیری در بدو ورود به کمیته ملی المپیک سر و سامان دادن به وضعیت مدیریتی آکادمی ملی المپیک بود که سال ها در بلاتکلیفی به سر می برد و همین مسئله انتقادات زیادی را متوجه روسای پیشین کمیته ملی المپیک کرده بود چرا که آنها مسئول مستقیم در انتخاب و صدور حکم برای مدیریت آکادمی به حساب می آمدند.

بر همین اساس یک ماه بعد از آغاز مدیریت فعلی کمیته ملی المپیک و در یکی از اولین نشست های هیات اجرایی، انتخاب رضا قراخانلو به عنوان رئیس آکادمی ملی المپیک نهایی شد و اینگونه وی با حکم صالحی امیری از ۲۳ اسفندماه سال ۹۶ مدیریت خود در این مرکز را آغاز کرد.

قراخانلو در حالی به عنوان رئیس آکادمی ملی المپیک با سیدرضا صالحی امیری وارد همکاری شد که تجربه ریاست در این کمیته را هم در کارنامه داشت. وی اما طی یک سال و نیمی که از حضورش در آکادمی می گذرد نتوانست آنطور که باید مدیریت تاثیرگذاری داشته باشد تا آن حد که انتخاب گزینه جدید به جای وی در دستور کار کمیته ملی المپیک قرار گرفته است.

البته فعالیت همزمان به عنوان رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مطرح بودن دو شغله بودن وی هم بهانه دیگری شد برای اینکه اینکه تغییر و جابه جایی موردنظر با جدیت بیشتر پیگیری شود. شاید به همین دلیل است که وی در مراسم اخیر برای افتتاح رسمی سالن فارسی آکادمی هم غایب بود.

همه اینها در حالی است که هنوز عمر مدیریت قراخانلو به نیمه راه قانونی هم نرسیده است چرا که طبق اساسنامه مصوب برای آکادمی ملی المپیک، رئیس این آکادمی با حکم رئیس کمیته ملی المپیک و برای یک دوره چهار ساله منصوب می شود با همه اینها به زودی جابه جایی مدیریتی در آکادمی ملی المپیک اعمال می شود.

گزینه جدید برای ریاست کمیته ملی المپیک کیست؟
به گزارش “ورزش تایمز”، اینکه دقیقاً رئیس جدید آکادمی ملی المپیک چه زمانی معرفی و آغاز به کار می کند، مشخص نیست اما ظاهراً رئیس کمیته ملی المپیک از میان گزینه های مورد نظر با یکی از آنها به جمع بندی و توافق نهایی رسیده است.

گزینه جدید برای ریاست آکادمی ملی المپیک یکی از قهرمانان به نام ورزش و کشتی ایران است که چند مدال جهانی هم در کارنامه خود دارد.

وی به زودی حکم خود را از صالحی امیری مدیریت دریافت می کند تا طبق اساسنامه برای یک دوره چهارساله مدیریت آکادمی ملی المپیک را عهده دار باشد.

این تغییر و جابه جایی مدیریتی در آکادمی ملی المپیک در حالی انجام می شود که این آکادمی طی سال های گذشته همواره با مشکل ثبات مدیریتی مواجه بود.

پیش از قراخانلو، مدیریت آکادمی ملی المپیک در اختیار فضل الله باقرزاده بود. وی مهرماه سال ۹۴ با پیشنهاد کیومرث هاشمی رئیس وقت کمیته ملی المپیک و تصویب هیات اجرایی به عنوان سرپرست آکادمی انتخاب شد و تا زمان انتخاب قراخانلو به مدیریت سرپرستی خود ادامه داد.

پیش از آن هم بلاتکلیفی مدیریتی در آکادمی ملی المپیک وجود داشت چراکه ریاست شاهرخ شهنازی بعد از اتمام دوره قانونی چهارساله برای مدت دو سال دیگر هم ادامه پیدا کرده بود اما هرگز برای آن تعیین تکلیف نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *