سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

تیم سه نفره بانوان در جام جهانی بدشانس بود/ انتظار صعود نداشتیم


فریده شجاعی در گفتگو با “ورزش تایمز”، با اشاره به پایان کار تیم بسکتبال سه نفره بانوان در مسابقات جام جهانی که با سه باخت و یک برد همراه بود گفت: این اولین حضور تیم بانوان ایران در این سطحاز مسابقات بود و همین که توانستند در بازی آخر صاحب نتیجه شوند، قابل قبول است.

وی با تأکید بر بدشانسی تیم بسکتبال سه نفره بانوان در جام جهانی فیلیپین اظهار داشت: هم گروهی با تیم های قدرتمندی مثل آمریکا و روسیه آن هم در اولین حضور بانوان ایران در میادین جام جهانی بدشانسی بزرگی بود که تیم کشورمان با آن مواجه شد. با این شرایط انتظاری هم نبود برای اینکه تیم ایران از گروه خود صعود کند. فقط اینکه قصد داشتیم بعد از مدتها، تیم ایران در این رقابت ها  حضور داشته باشد

نایب رئیس فدراسیون بسکتبال در این رابطه ادامه داد: می دانستیم که تیم بانوان ایران ازحضور در جام جهانی نتیجه ای نمی گیرد و اصلا انتظاری از این حیث نداشتیم با این حال نتایج خوبی به دست آمد و بازیکنان تا حد زیادی هم به خودباوری رسیدند. از همین حضور در جام جهانی فیلیپین، ترس بازیکنان ما برای رویارویی با تیم های بزرگ و مدعی جهان ریخت. آنها توانستند آندورا که رنکینگ دوم جهان را در اختیار دارد، شکست دهند.

وی با اشاره به اینکه سعیده علی در پایان مرحله مقدماتیبه عنوان ۱۰ بازیکن امتیاز آور معرفی شد، خاطرنشان کرد: اینها نشان می دهد تیم سه نفره بانوان ایران می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد اگر براساس برنامه اصولی تمرینات خود را پیش ببرد و از امکانات لازم هم برخوردار باشد.

شجاعی با تأکید بر اینکه انگیزه ها در بسکتبال بانوان خیلی بالاست، تشکر خود را از بازیکنان تیم اعزامی به فیلیپین و مربیان آنها اعلام کرد و گفت: همین یک برد به دست آمده برای ما بسیار ارزشمند است.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که «گلاره کاکاوند از زمان همکاری با فدراسیون بسکتبال، دو بار همراه تیم های اعزامی به مسابقات بین‌المللی سفر داشته است، دلیل این موضوع چیست؟» گفت: البته گلاره فقط دو سفر انجام داده است و آن هم به عنوان مسئول تیم های اعزامی را همراهی کرده است. فکر نمی کنم موضوع مشکل دار و بدیهی باشد.

نایب رئیس فدراسیون بسکتبال در واکنش به این موضوع که «اما شما خودتان به عنوان نایب رئیس هیچ اعزامی تا به امروز نداشته اید!» خاطرنشان کرد: اعتقاد من این است که باید همه از سفرها بهره مند شوند مگر جایی که حضور مسئول مربوطه  لازم و ضروری باشد. به نظر من بهتر است کسانی که در طول زمان های مختلف تلاش داشته و زحمت می کشند از سفرها هم بهره مند شوند. شخصا تمایل زیادی به سفر ندارم.

« نیکا بیک لیکلی به عنوان سرمربی تیم سه به سه ایران را در جام جهانی فیلیپین همراهی کرد، با تونجه به رضایتی که از عملکرد این تیم دارید، این احتمال وجود دارد که برای بازی های آسیایی هم این مربی کنار تیم باشد و یا طبق اعلام قبلی سیستم گردشی در مورد مربیان سه به سه اعمال می شود؟»

شجاعی در پاسخ به این پرسش گفت: نه؛ طبق آنچه پیش از این هم عنوان کرده بودیم خانم زمان پور هدایت تیم سه به سه را برای بازی های آسیایی عهده  دار خواهد بود. حکم  نیکا بیک لیکلی فقط برای جام جهانی فیلیپین بود.

وی در این رابطه ادامه داد: در بسکتبال سه به سه، مربی در حین بازی هیچ نقشی در عملکرد تیم ندارد چون نمی تواند حتی صحبتی با بازیکنان داشته باشد و اگر این موضوع نادیده گرفته شود خطا خواهد بود. به نوعی تفکرات مربی در روز مسابقه اصلا کمک حال تیم نیست و به همین دلیل است که روی گردشی بودن حضور مربیان در تیم سه به سه تأکید داریم.

شجاعی با بیان اینکه هفته آینده باید فهرست تیم ایران برای بازی های آسیایی معرفی شود، تصریح کرد: به همین دلیل باید از همین امروز تمرینات تیم را آغاز کنیم تا حداقل پس از یک مرحله تمرین بتوانیم فهرست اولیه بازیکنان برای اعزام به اندونزی را مشخص کنیم.

«احتمال استفاده از بازیکنان اعزامی به فیلیپین برای بازی های آسیایی چقدر است؟» این پرسش پایانی “ورزش تایمز” بود که فریده شجاعی در پاسخ به آن گفت: برای بازی های آسیایی باید شرایط سنی را لحاظ کنیم. از بین چهار بازیکن اعزامی به فیلیپین فقط یک نفر شرایط حضور در اندونزی را دارد. اردوی تیم برای بازی های آسیایی با حضور ۱۲ بازیکن برگزار می شود واز بین آنها ۶ نفر معرفی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *