جمعه , ۲ فروردین ۱۳۹۸

توضیح شهنازی درمورد تعداد اعضای کادر فنی تیم‎ها دربازی‎های آسیایی


شاهرخ شهنازی در گفتگو با “ورزش تایمز”، با اشاره به نشست ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی که روز گذشته برگزار شد و مصوبات این نشست در رابطه با اعزام کاروان به بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی تأکید کرد که احتمال اضافه شدن سهمیه جدید به این فهرست خیلی بعید است.

وی با یادآوری اینکه براساس مصوبه ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی، کاروان ایران در اندونزی متشکل از ۳۸۰ ورزشکار خواهد بود، خاطرنشان کرد: این تعداد ورزشکار، شامل ۲۷۵ نفر در بخش مردان و ۱۰۵ نفر در بخش بانوان خواهد بود.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ادامه داد: برخی فدراسیون ها چند رشته ای هستند مانند جودو که رشته هایی مثل جوجیتسو و کوراش را هم شامل می شود. با لحاظ کردن این موضوع باید بگویم ورزشکاران اعزامی به اندونزی از ۲۹ فدراسیون و ۴۴ رشته خواهند بود. در مجموع ایران در ۵۲ ماده ورزشی در این دوره بازی های آسیایی شرکت خواهند داشت.

شهنازی با تأکید بر اینکه اعزام ۳۸۰ ورزشکار به بازی های آسیایی اندونزی، سقف نهایی کاروان ایران خواهد بود، اظهار داشت: فکر نمی کنم سهمیه جدیدی به این فهرست اضافه شود چراکه در مورد همه رشته ها و حتی درخواست های مطرح شده، بررسی های لازم و کارشناسی انجام شده است. 

وی در این خصوص ادامه داد: فدراسیون هایی بودند که در مورد تعداد سهمیه های خود برای بازی های آسیایی درخواست تجدیدنظر و افزایش آن را داشتند مثل بوکس و ژیمناستیک؛ اما باید بگویم راجع به این فدراسیون ها تا جایی که شرایط اجازه می داد و دست ما باز بود، وضعیتشان به لحاظ تعداد سهمیه و نفرات اعزامی مورد تجدیدنظر قرار گرفت. در کل نسبت به همه فدراسیون ها برای حضور در این بازی ها و به خصوص فدراسیون های متقاضی تجدیدنظر، بررسی های کارشناسی خوبی انجام شد و با نظر ستاد عالی، تمام مصوبات به سرانجام رسید.

دبیر کل کمیته ملی المپیک همچنین در مورد کادر فنی ورزشکاران و تیم های اعزامی به بازی های آسیایی گفت: برای تعیین تعداد نفرات کادر فنی هر رشته و تیم در بازی های آسیایی، استانداردهایی وجود دارد که از طرف خود کمیته برگزاری بازی ها، مشخص می شود. در واقع باید بین تعداد ورزشکار و مربی همراه در هر تیم و رشته ای تناسبی وجود داشته باشد. براساس همین استاندارد و تناسب باید کادر فنی تیم های اعزامی به بازی های آسیایی نیز مشخص شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *