شنبه , ۲۰ مهر ۱۳۹۸

توانایی تولیدات لوازم و تجهیزات ورزشی در داخل کشور وجود دارد


به گزارش “ورزش تایمز”، محمدرضا داورزنی در مراسم افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی گفت: در گذشته لوازم و تجهیزات ورزشی که وارد باشگاه‌ها می‌شدند اکثر آنها از کشور چین بود. تلاش ما بر این است که با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تقویت تولیدات داخلی بتوانیم بیشتر محصولات را در داخل کشور تولید کنیم تا کمتر وابسته به محصولات خارج از کشور باشیم.

وی در حاشیه بازدید از هجدهمین نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی با بیان اینکه ۲۶ هزار باشگاه ورزشی در کشور ثبت شده است که ۳ میلیون نفر در این باشگاه‌ها فعالیت ورزشی انجام می‌دهند، توضیح داد: اکثر لوازم و تجهیزات ورزشی که در این باشگاه‌ها وجود دارند وارداتی هستند و در گذشته لوازمی که وارد این باشگاه‌ها می‌شدند اکثر آنها از کشور چین بود. تلاش ما بر این است که با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تقویت تولیدات داخلی بتوانیم بیشتر محصولات را در داخل کشور تولید کنیم تا کمتر وابسته به محصولات خارج از کشور باشیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان اهمیت فناوری نانو در ارتقا کیفیت لوازم ورزشی را مهم برشمرد و آن را باعث رونق تولیدات داخلی دانست و تصریح کرد: سعی کردیم با استفاده از تکنولوژی نانو بیشتر به سمت محصولات داخلی حرکت کنیم و الان شرایط به جایی رسیده که نزدیک به ۸۰ درصد از لوازم و تجهیزات ورزشی در داخل کشور تولید می‌شوند که حتی برخی از آنها بخاطر استانداردسازی خوبی که دارند قابل استفاده در مسابقات رسمی هستند، به طوری که در حال حاضر ویلچرهایی در داخل کشور با تکنولوژی نانو تولید شده است که به مراتب با کیفیت تر از محصولات خارجی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *