یکشنبه , ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تهدید کرونا را با توسعه زیرساخت‌ها به فرصت تبدیل کردیم


به گزارش “ورزش تایمز”، غلامرضا شعبانی بهار با اشاره به اینکه فدراسیون‌های ورزشی متولی ورزش در یک رشته هستند گفت: صفر تا صد ورزش اعم از توسعه ورزش, آمادگی زیر ساخت‌های ورزشی, همگانی کردن ورزش و حرکت به سمت قهرمانی در رشته‌های ورزشی از وظایف ذاتی فدراسیون‌ها است.

شعبانی بهار با اشاره به مشترک بودن اهداف و وظایف فدراسیون‌های ورزشی و وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک اظهار داشت: وظایف و اهداف مشترک زمانی می‌توانند اثربخش باشند که این ۳ دستگاه بتوانند با در کنار هم قرار گرفتن با هم همکاری و هم پوشانی داشته باشند.

وی بیان کرد: از آنجایی که وزارت ورزش و جوانان یک ظرفیت ملی و دارای زیر ساخت‌ها و منابع مالی و فدراسیون‌های ورزشی است فدراسیونی که بتواند خودش را با اهداف و سیاست‌های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان هماهنگ کند, موفق تر خواهد بود.

شعبانی بهار تاکید کرد: من به عنوان کسی که شناخت کافی از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک دارد به کسانی که کاندیدا می‌شوند توصیه می‌کنم اگر روحیه تعامل و ایجاد ارتباط صمیمی و تنگاتنگ را می‌توانند با این ۲ سازمان داشته باشند. قطعاً موفق خواهند بود ولی اگر فدراسیونی تصور می‌کند که مستقل است به اعتقاد من به تنهایی نمی‌تواند این رسالت و اهداف و وظایفی که از لحاظ قانونی برای فدراسیون‌ها گذاشته شده است را محقق کند.

رئیس فدراسیون تیر و کمان در خصوص همکاری فدراسیون‌ها در جهت عملی شدن اهداف وزارت ورزش, و جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌های ورزشی لازم و ملزوم یکدیگر هستند, به عنوان مثال وزارت ورزش و جوانان بخش زیرساختی و جمعیت سازمان یافته و بخش قهرمانی دارد که وظایف مربوط به این دو بخش را فدراسیون‌های ورزشی انجام می‌دهند.

شعبانی بهار با اشاره به اینکه در سال گذشته رکود در سراسر جهان حاکم بود افزود: فدراسیون ما تهدید پیش آمده را تبدیل کرد به یک فرصت و با توجه به اینکه در سال گذشته مسابقات بین المللی نداشتیم توجه خود را به زیرساخت‌ها معطوف کردیم.

وی در خصوص دستاوردهای ورزشی در دولت تدبیر و امید توضیح داد: نگاه ویژه دولت به ورزش همگانی, افزایش جمعیت سازمان یافته و در نظر گرفتن بودجه‌های مشخص برای ورزش همگانی و…. نشاندهنده آن است که دولت به یکی از اساسی‌ترین زیرساخت‌های وزارت ورزش و جوانان توجه کرده است.

رئیس فدراسیون تیروکمان افزود: این دوره نسبت به دوره قبل در حوزه ورزش همگانی و به جریان انداختن فعالیت‌های ورزشی در بین آحاد مردم و هماهنگ کردن بین دستگاه‌های ورزشی بسیار موفق عمل کرده است‌.

وی در پایان ادامه داد: امیدوارم با بهتر شدن شرایط کرونا تا زمان برگزاری المپیک، ورزشکاران کشورمان بتوانند نتایج بهتری را در این رویداد مهم کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *