یکشنبه , ۶ مهر ۱۳۹۹

تفاهم نامه فدراسیون دوچرخه سواری با شهرداری منطقه۱۷ امضا شد


به گزارش “ورزش تایمز” به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، امروز محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ تهران ضمن بازدید از فدراسیون و ساختمان در حال احداث، تفاهم نامه‌ای را با فدراسیون دوچرخه سواری امضا کردند.

در این تفاهم نامه مقرر گردید زیرساخت‌های دوچرخه سواری که به عنوان یکی از وسایل حمل و نقل عمومی در حوزه سلامت و هم در مباحث شهری مثل کاهش ترافیک، کاهش آلودگی‌ها و کاهش هزینه‌ها مؤثر است برای استفاده عموم فراهم گردد هدف از این تفاهم نامه، مهیا شدن بستری مناسب برای برگزاری همایش‌ها، مسابقات و آماده کردن زیر ساخت جهت تردد دوچرخه سواران منطقه می‌باشد.

خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در حاشیه این نشست گفت: همان طور که در جلسات قبل به آن اشاره داشتیم ما توانایی برگزاری مسابقات و نمایشگاه را در منطقه ۱۷ داریم و امیدواریم با توجهی که شهردار محترم منطقه نسبت به دوچرخه سواری دارند در آینده نزدیک بتوانیم گام‌های مؤثری برداریم. نصب تابلو حق تقدم با دوچرخه یکی از نکات کلیدی در احداث در خیابان‌ها است که باید به آن توجه زیادی داشت.

محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ هم با اشاره به اینکه ما باید از فضای عرض گذر خودرو کم کنیم اظهار داشت: همواره تاکید زیادی بر استفاده از دوچرخه در حمل و نقل شهری داریم. حتی مدیران را در نواحی شهرداری مکلف به استفاده از دوچرخه کردیم که با استقبال آنها روبرو شده و امروز شاهد آن هستیم که در سرکشی‌های میدانی از این وسیله استفاده می‌کنند. ما باید از فرصتی که به خاطر کرونا به دست آمده استفاده کنیم و برای فرهنگ دوچرخه سواری ورود جدی داشته باشیم. پس باید تا آنجا که امکان دارد از فضایی که برای عرض گذر خودرو وجود دارد کم کرده و به فضای دوچرخه سواری اضافه کنیم.

در پایان مراسم تفاهم نامه‌ای میان فدراسیون دوچرخه سواری و شهرداری منطقه ۱۷ برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری توسط هر دو نماینده به امضا رسید.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *