جمعه , ۹ خرداد ۱۳۹۹

تصمیم IOC منطقی بود/ ژاپن منتظر میزبانی باشکوه از جهان است


به گزارش “ورزش تایمز”، شیوع جهانی ویروس کرونا باعث تعویق یکساله رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد تا یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

کمیته بین المللی المپیک پس از جلسات متوالی با مسئولان سیاسی و ورزشی کشور ژاپن تصمیم به تعویق این تورنمنت گرفت تا با آرامش بیشتر و به دور از هرگونه شتابزدگی به استقبال از این بازی ها بروند.

«آی موری» تهیه کننده چند برنامه تلویزیونی در شبکه NHK ژاپن در گفتگو با “ورزش تایمز”، درباره تعویق برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۰ گفت: دنیا تاکنون با چنین بحرانی در زمینه سلامت مردم روبرو نشده بود. وقتی جان انسان به خطر بیفتد زندگی ارزش همیشگی خود را نیز از دست می دهد. نمی توان با ترسیدن از درگیری با یک ویروس به فکر افتخار آفرینی بود.

وی افزود: به نظرم تصمیم IOC یکی از سخت ترین تصمیمات در سال های گذشته بود. قطعا بسیاری از کسب و کارهای مرتبط با المپیک توکیو درگیر این موضوع خواهند شد اما اولویت با سلامتی ورزشکاران و مردم است.

موری راجع به آمادگی ژاپن برای برگزاری بازی ها تصریح کرد: نه تنها مسئولان برگزاری بازی ها بلکه مردم ژاپن و بخصوص توکیو بی‌صبرانه منتظر شروع بازی ها هستند. بودجه زیادی صرف این موضوع شده است. کسی در ژاپن نیست که اخبار روزانه المپیک را دنبال نکند. شاید تعویق یکساله بازی های المپیک سبب شود تا آنها همچنان پیگیر اخبار ورزشی شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شاید یکی از مشکلات اصلی مربوط به اسپانسرها بود که فکر می کنم IOC تصمیم مناسبی را در این زمینه گرفته است تا آنها هم کمترین ضرر را بکنند. با این حال همه چیز در ژاپن آماده برگزاری بازی ها بود اما یک سال دیگر باید صبر کرد تا میزبانی باشکوه را در توکیو ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *