پنجشنبه , ۱۲ تیر ۱۳۹۹

تدوین آئین‌نامه استقبال از قهرمانان در کمیته ملی المپیک


به گزارش “ورزش تایمز”،  بدرقه ورزشکارانی که میادین بزرگ آسیایی و جهانی را در پیش دارند و به خصوص استقبال از مدال آوران این میادین در بسیاری از موارد محل انتقاد و بحث بوده  به خصوص از این حیث که مسئولان تصمیم گیرنده وزارت ورزش یا کمیته ملی المپیک در مراسم بدرقه یا استقبال غایب بوده اند.

کمیته ملی المپیک اما در نظر دارد با تدوین و تصویب آئین نامه ای ویژه، بدرقه و استقبال از ورزشکاران و قهرمان را به صورت قانونمند و مشخص انجام دهد. در واقع هدف از تدوین چنین آئین‌نامه‌ای است که مشخص کند برای ورزشکاران و تیم هایی که راهی مسابقات بوده یا در حال بازگشت از آن هستند و متناسب با سطح و اهمیت رویداد و همچنین نتیجه به دست آمده در آن، حضور کدام یک از مسئولان لازم و ضروری است.

این آئین نامه البته تنها در مورد مسئولان کمیته ملی المپیک تدوین و تصویب خواهد شد و هیچ ارتباطی به وزارت ورزش ندارد.

بررسی آئین نامه بدرقه و استقبال قهرمانان و تیم های ورزشی جهت تدوین و تصویب فردا شنبه در نشست اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک انجام خواهد شد.

این چهل و نهمین نشست اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک است که از ساعت ۱۰ در محل کمیته و به ریاست سیدرضا صالحی امیری آغاز می شود.

قرار است در این نشست علیرضا پاکدل از وضعیت هندبال برای حضور در میادین کسب سهمیه المپیک گزارشی ارائه دهد. عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی هم در این نشست شرایط این فدراسیون و ورزشکارانش را تشریح خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *