یکشنبه , ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

تخصیص دو مرحله‌ای اعتبارات ویژه به فدراسیون‌های صاحب سهمیه المپیک


به گزارش “ورزش تایمز”، تمام فدراسیون های ورزشی از کمیته ملی المپیک بودجه ای برای کمک به عملیاتی شدن برنامه های خود به ویژه در بخش المپیک دریافت می کنند. کما اینکه تا به امروز ۸۰ درصد بودجه فدراسیون ها – معادل بودجه سال گذشته – به حسابشان واریز شده است. 

فدراسیون هایی که ورزشکارانشان صاحب سهمیه المپیک شوند اما علاوه بر بودجه مصوب سالیانه خود، از اعتبارات ویژه دیگری هم برخوردار خواهند شد. 

کیکاووس سعیدی خزانه دار کمیته ملی المپیک در گفتگو با “ورزش تایمز” در این مورد توضیح داد و گفت: کمیته ملی المپیک در تلاش برای کمک فدراسیون های المپیکی است تا بتوانند برنامه های پیش بینی شده خود را هرچه بهتر اجرا کنند. بنابراین قرار است فدراسیون هایی که سهمیه المپیک در اختیار می گیرند، از اعتباراتی ویژه و مجزا از بودجه سالیانه بهره مند شوند. 

به گفته وی این بودجه طی دو مرحله و در ماه های مهر و اسفندماه در اختیار فدراسیون ها قرار می گیرد. البته تخصیص این بودجه مشروط به ارائه برنامه و تصویب آن در ستاد عالی بازی های المپیک است. 

خزانه دار کمیته ملی المپیک در مورد رقم پیش بینی شده برای اختصاص این اعتبار به فدراسیون ها گفت: میزان دریافتی کمیته ملی المپیک از خزانه دولت در این زمینه تعیین کننده است. در واقع به تناسب میزبان دریافتی خود به فدراسیون ها کمک خواهیم داشت ضمن اینکه فعلا سقفی هم برای این مهم تعیین نشده است. 

سعیدی در پاسخ به این پرسش که «آیا این اعتبار پیش بینی شده از محل ۲۰ میلیارد تومانی که وعده آن برای کمک به فدراسیون های المپیکی داده شده بود، تامین خواهد شد؟»، گفت: خیر؛ تخصیص ۲۰ میلیاردی از طرف دولت به کمیته ملی المپیک هنوز محقق نشده است. البته رئیس کمیته ملی المپیک در این زمینه و برای تصویب این بودجه رایزنی های زیادی داشته اما هنوز دریافت آن مصوب نشده است. کمک کمیته ملی المپیک به فدراسیون های صاحب سهمیه از محل صرفه جویی ها انجام می شود. 

ذی حساب کمیته ملی المپیک همچنین در مورد میزان اعتبارات تخصیصی به فدراسیون ها گفت: مرحله دوم تخصیص به فدراسیون ها طی روزهای گذشته انجام شد. در این مرحله ۳۰ درصد بودجه فدراسیون ها در اختیارشان قرار گرفت. پیش از این هم معادل ۵ درصد بودجه فدراسیون ها – بر اساس بودجه ۹۷ – به حساب شان واریز شده بود. بدین ترتیب تا به امروز ۸۰ درصد بودجه سال گذشته فدراسیون ها در اختیارشان گذاشته شده است. 

سعیدی تاکید کرد: بودجه سال جاری فدراسیون ها با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته تصویب شده است. اینکه مرحله سوم تخصیص چه زمانی انجام شود، مشخص نیست اما در تلاشیم تا با کوتاهترین فاصله، این تخصیص صورت بگیرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *