دوشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

تجهیزات «دیزین» برای ۵۰ سال قبل است/ موزه ورزش در ورزشگاه شیرودی

به گزارش “ورزش تایمز”، حسن کریمی در حاشیه بازدید از پیست دیزین که صبح امروز یکشنبه صورت گرفت در مورد شرایط جدید این پیست گفت: این پیست یکی از مجموعه‌های کم نظیر است که حدود ۵۰ سال از عمر آن می‌گذرد. دستگاه‌ها پیر شده‌اند و با استانداردهای جهانی خیلی فاصله گرفته‌اند. به دلیل مشکلات مالی و تحریم‌ها نتوانسته‌ایم نوسازی کنیم و بیشتر در حد ترمیم و مرمت بوده است.

وی ادامه داد: امسال برای اولین بار مجوز سه ساله گرفته‌ایم که این پیست را به بخش خصوصی واگذار کنیم. یک مجموعه خوب و باتجربه در مزایده برنده شده‌اند و کار را آغاز کرده‌اند. بازسازی زیر نظر اداره کل استاندارد البرز کارش را دنبال می‌کند.

کریمی در ادامه خاطرنشان کرد: یک اتفاق خوب دیگر این است که با لطف وزیر اقتصاد و پیگیری وزیر ورزش این پیست از لیست واگذاری به بخش خصوصی خارج شد و الان می‌توانیم این پیست را ۱۰ تا ۱۵ سال به مجموعه دیگری واگذار کنیم. امیدوارم بتوانیم از امکانات شرکت داخلی یا خارجی استفاده کنیم و پیست دیزین را به استانداردهای لازم برسانیم.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی خاطرنشان کرد: امیدوارم امسال برف خوبی ببارد تا ورزشکاران و مردم بتوانند از این پیست استفاده کنند. انتظار ما این است که بتوانیم از پیست دیزین به صورت چهار فصل استفاده کنیم.

وی در مورد شرایط دستگاه‌های این پیست و جاده منتهی به آن گفت: این جاده فعلاً فقط دسترسی به مجموعه دیزین را دارد که باید ضمن هماهنگی با وزارت راه بتوانیم یک جاده کم خطر داشته باشیم تا مردم با خیالی آسوده بتوانند از آن استفاده کنند.

کریمی ادامه داد: ما هم سال گذشته و هم امسال اگر اطمینان به امنیت دستگاه‌ها نداشته باشیم اصلاً پیست را راه اندازی نمی‌کنیم. حتماً نظارت ویژه ای برای امنیت و ایمنی آن خواهیم داشت. سال گذشته اتفاقات خوبی افتاد و به سلامت سال را پشت سر گذاشتیم. امسال نظارت‌ها بیشتر است و مشکلی برای استفاده نداریم و مردم بدون نگرانی می‌توانند از این پیست استفاده کنند.

حسن کریمی با اشاره به فرسوده شدن تجهیزات پیست گفت: این دستگاه‌ها و سیستم برای ۵۰ سال پیش است و امیدوارم بتوانیم در دو سال آینده این پیست را به شرایط استاندارد دنیا برسانیم تا مردم با خیالی آسوده بیایند از مجموعه استفاده کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بازسازی این پیست آغاز شده است و اگر امروز برف نمی‌بارید می‌توانستیم بزودی کار را تمام کنیم اما با شرایط موجود فکر می‌کنم تا پایان هفته کار بازسازی تمام می‌شود.

کریمی در مورد مبلغ ورودی به این پیست و استفاده بیشتر مردم گفت: برای ورزش حرفه‌ای و قهرمانان به صورت رایگان سرویس خواهیم داد. در مورد قیمت گذاری ما دخالتی نخواهیم داشت. کمیته‌ای در این مورد وجود دارد در اداره کل تربیت بدنی البرز که قیمت را تعیین می‌کنند. تلاش و خواسته وزارت ورزش این است که قیمت‌ها بالا نرود و همه اقشار بتوانند از آن استفاده کنند. بعید است قیمت‌ها افزایشی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز در مورد هزینه ورزشگاه آزادی برای تیم‌های استقلال و پرسپولیس گفت: این دو باشگاه زیر مجموعه وزارت ورزش هستند و ما وظیفه داریم به این دو باشگاه کمک کنیم. در سال گذشته در نیم فصل دوم که کرونا شروع شد تا امروز هیچ بحث مالی از این دو باشگاه نداشتیم و تا حالا هم درخواست پول نکرده‌ایم و از این به بعد هم اگر آقای سلطانی فر دستور بدهند همین شرایط را ادامه خواهیم داد. اگر قرار بود پول بگیریم باید برای هر بازی ۱۵۰ میلیون تومان بگیریم که این اتفاق تاکنون نیفتاده است.

حسن کریمی در مورد آینده ورزشگاه شهید شیرودی گفت: این ورزشگاه یکی از قدیمی ترین ورزشگاه‌های کشور است که مردم خاطرات زیادی از آن دارند. این مجموعه باید با همین شرایط بماند. اصلاً قصد تغییر کاربری را نداریم. طرحی از گذشته وجود داشت که بخشی اقتصادی و تجاری شود که این طرح کاملاً منتفی شده است. برنامه‌ای که ما داریم این است که بتوانیم بازسازی خوبی در این مجموعه داشته باشیم.

وی ادامه داد: بنا داریم آنجا را موزه ورزش کنیم که خاطرات مردم زنده بماند. بخش دیگری هم به خانه ورزش تبدیل خواهیم کرد. مردم از ما نمی‌پذیرند که ما مجموعه ورزشی شیرودی را از ذهن و خاطرات مردم پاک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *