شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۹

تاکید بر عدم صعودهای انفرادی و ورود به مسیرهای ناشناخته


به گزارش “ورزش تایمز”، فدراسیون کوهنوردی امروز چهارشنبه طی اطلاعیه‌ای نسبت به احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات شمالی تهران طی دو روز آینده و در نظر داشتن این مهم برای افرادی که قصد صعود دارند، هشدار داد.

در همین رابطه رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی در گفتگو با “ورزش تایمز” با تاکید بر خطرناک بودن شرایط جوی روزهای پایانی هفته کوهنوردان و علاقمندان به صعود را از «صعودهای انفرادی» و «ورود به مسیرهای ناشناخته» منع کرد.

وی گفت: هوای منطقه البرز در دو هفته اخیر آرام و البته همراه با آلودگی‌های شهری بود. خوشبختانه طبق پیش بینی‌ها طی ساعات آینده وزش باد خواهیم داشت که به برطرف شدن آلودگی کمک می‌کند اما این مهم همراه با کولاک و طوفان است که در منطقه البرز مرکزی شدت بیشتری خواهد داشت.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با اشاره به پیش بینی شرایط جوی که توسط کمیته هواشناسی این فدراسیون انجام شده است، خاطرنشان کرد: این پیش بینی حکایت از این دارد که در منطقه البرز کولاک شدیدی خواهیم داشت که همراه با کاهش قابل توجه دما است. همین مسئله لزوم توجه به هشدارها برای صعود را بیشتر می‌کند.

زارعی خطاب به افرادی که قصد صعود به مناطق کوهستانی را در روزهای پایانی هفته را دارند، تاکید کرد: تقاضا می‌کنیم این افراد رعایت شرایط را کرده و از صعود انفرادی و همچنین ورود به مسیرهای ناشناخته اجتناب کنند.

وی تصریح کرد: مسیرهای شناخته شده و دارای پناهگاه، مسیرهایی هستند که برای صعود علاقمندان توصیه می‌شود. این افراد حتماً همراه با تیم‌های باشگاهی خود وارد مناطق کوهستانی شوند.

توجه به توصیه‌های ایمنی ستاد اطلاع رسانی هیات‌های استانی و از جمله هیات تهران و همچنین نیروهای جمعیت هلال احمر دیگر موردی بود که رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی به آن تاکید داشت تا حتی الامکان از بروز حادثه جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *