شنبه , ۵ مهر ۱۳۹۹

بی اعتنایی شورای المپیک آسیا به نامه اعتراضی کمیته المپیک ایران


به گزارش “ورزش تایمز”، اقدامات نامتعارف و غیرمعمول در مورد بازی های آسیایی و تغییرات مداوم در فهرست رشته های این دوره بازی ها باعث شد تا کمیته ملی المپیک در نامه ای به شخصِ «شیخ احمد الصباح» رئیس شورای المپیک آسیا اعتراض خود را در این زمینه به صورت رسمی اعلام کند. 

این نامه با امضای کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک برای OCA ارسال شد. در این نامه نسبت به تغییر پی در پی فهرست رشته های بازی های آسیایی و اینکه ماده یا رشته‌ها مدام حذف و اضافه می شوند، به شورای المپیک آسیا که برگزاری بازی های آسیایی را زیر نظر مستقیم خود دارد، انتقاداتی مطرح شد. 

هجدهمین دوره بازی های آسیایی ۲۷ مردادماه تا ۱۱ شهریورماه سال آینده به میزبانی اندونزی و در جاکارتا، پالمبانگ و چند حومه این دو شهر برگزار می شود. طبق آخرین اعلام رسمی OCA، با اضافه شدن ۱۳ رشته جدید و حذف ۴ رشته، در مجموع این دوره بازی های آسیایی در ۴۰ رشته برگزار می شود این در حالی است که حذف و اضافه شدن ماده ها در رشته ها همچنان ادامه دارد. 

در مجموع وضعیت رشته های تیمی مانند بسکتبال، والیبال، هندبال و فوتبال برای بازی های آسیایی قطعی است اما وضعیت رشته های انفرادی هنوز به طور صد درصد نهایی نشده است. همین مسئله برنامه ریزی ها در کمیته ملی المپیک را تحت الشعاع قرار داده است. این کمیته از ماه گذشته نشست تخصصی با فدراسیون ها را آغاز کرده در حالیکه حضور یا عدم حضور برخی رشته ها در برخی ماده ها هنوز قطعی نشده است. 

کیومرث هاشمی در نامه اخیر خود به شیخ احمد الصباح، علاوه بر انتقاد به این وضعیت، در مورد نادیده گرفتن روال کار و اینکه شورای المپیک آسیا به جای ارتباط مستقیم با کمیته ملی المپیک کشورها، با فدراسیون ها در ارتباط بوده و پاسخگوی آنهاست نیز اعتراض خود را مطرح کرده است. 

نامه کیومرث هاشمی اواسط ماه گذشته برای شورای المپیک آسیا ایمیل شد اما این شورا هیچ واکنش و پاسخی به آن نداشته است. 

به گزارش مهر، اولین نشست هماهنگی سرپرستان کاروان های اعزامی به بازی های آسیایی ۲۱ تا ۲۳ آذرماه در اندونزی برگزار می شود. طبق برنامه باید در این نشست کتابچه فنی رشته ها در اختیار نمایندگان کشورها قرار بگیرد. به طور معمول این کتابچه باید حاوی فهرست نهایی و قطعی رشته ها و ماده های آنها باشد. قرار است اصغر رحیمی به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک در این نشست شرکت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *