یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

«بوکس شطرنج» زیر مجموعه فدراسیون بوکس شد


به گزارش “ورزش تایمز”، مسئول انجمن بوکس شطرنج ایران در این خصوص گفت: حالا که این ورزش با تصمیم محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به زیرمجموعه فدراسیون بوکس منتقل شده است، امیدواریم بیش از پیش افتخار آفرینی های آن در سطوح مختلف بین المللی تکرار شود.

فریدون پویا که سال گذشته به عنوان برترین مربی بوکس شطرنج جهان معرفی شد، افزود: جلسه هم اندیشی با انجمن های بوکس شطرنج در استان های دیگر برگزار و تقویم ورزشی این رشته جذاب تا پایان سال ۹۷ تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه انجمن بوکس شطرنج برای آقایان در ۱۹ استان و بانوان در ۱۲ استان راه اندازی و فعال شده است، اضافه کرد: اینکه بانوان به صورت گسترده به این ورزش علاقه نشان داده اند جای امیدواری دارند و می توان با برنامه ریزی از حضور آنها در مسابقات جهانی دوره بعد بهره برد.

پویا که اعتقاد دارد تعامل با هیات های بوکس استان ها برای آنها و انجمن نفع دوسویه دارد، گفت: برخی از هیات های بوکس استان ها نسبت به الحاق بوکس شطرنج مخالفت نشان داده اند، در حالی که می توانند مکمل یکدیگر باشند و در کنار هم سلایق بیشتری را جذب کنند.

وی با اشاره به اینکه انجمن های بوکس شطرنج می تواند عملکرد هیات های ورزشی استان ها را نیز پربار کند، اضافه کرد: بوکسورهای هر استان می توانند در مسابقات بوکس شطرنج که جدا از قدرت بدنی و تکنیک به هوش نیز وابسته است شرکت و برای کشور افتخارات جهانی کسب کنند.

پویا در پایان از حمایت حسین ثوری رئیس و علیرضا کلانتری دبیرکل فدراسیون بوکس ایران تشکر و قدردانی کرد و از رسانه ها خواست برای رونق این ورزش، انجمن را به صورت ویژه یاری دهند.

 تیم منتخب بوکس شطرنج ایران در مسابقات جهانی سال گذشته که با حضور کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، روسیه، استرالیا، هند، چین و آفریقای جنوبی برگزار شد، با کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز به مقام نایب قهرمانی جهان دست یافت و فریدون پویا مربی تیم نیز به عنوان برترین مربی بوکس شطرنج جهان انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *