شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۰

برنامه پیشنهادی مسابقات داخلی فدراسیون قایقرانی اعلام شد


به گزارش “ورزش تایمز” به نقل از روابط‌عمومی فدراسیون قایقرانی، بر اساس تقویم ورزشی سال ۱۴۰۰ فدراسیون قایقرانی، مسابقات داخلی این فدراسیون در ۸ رشته تحت پوشش با ترتیب زمان‌بندی مشخص برگزار خواهد شد. بر این اساس رضا صابونچی دبیرکل فدراسیون قایقرانی برنامه پیشنهادی مسابقات قهرمانی کشور، المپیاد و لیگ‌های قایقرانی را در رده‌های سنی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان اعلام کرد.

دبیرکل فدراسیون قایقرانی درباره برنامه زمان‌بندی مسابقات قایقرانی در سال ۱۴۰۰ گفت: پس از برگزاری جلسات متعدد و هماهنگی با عوامل ذیربط، با اعلام میزبانی هیأت‌های قایقرانی در رشته‌های مختلف یک برنامه برای مسابقات در سال ۱۴۰۰ تنظیم شد.

رضا صابونچی ادامه داد: با توجه به برگزاری المپیک طی یک ماه آینده و در پیش بودن بازی‌های آسیایی هانگژو و تعدد رشته‌های تحت پوشش فدراسیون قایقرانی، سال بسیار پرکاری پیش رو داریم و با هماهنگی‌های انجام شده تلاش داریم مسابقات قهرمانی کشور را در همه رشته‌ها برگزار کنیم.

وی با اشاره به برنامه پیشنهادی فدراسیون برای مسابقات قهرمانی کشور بیان کرد: از استان‌های علاقه‌مند به میزبانی خواسته شد تا آمادگی و شرایط خود را اعلام کنند و در بیشتر رشته‌ها میزبان‌ها مشخص شدند. البته این برنامه پیشنهادی است و با همکاری هیأت‌های استانی، تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را در زمینه برگزاری مسابقات داشته باشیم.

دبیرکل فدراسیون قایقرانی در خصوص زمان‌بندی مسابقات نیز گفت: برنامه پیشنهادی ما برای قهرمانی کشور در رشته‌های مختلف از اوایل مردادماه آغاز می‌شود و تا اوایل آبان ادامه خواهد داشت که رقابت‌ها در ۸ رشته تحت پوشش فدراسیون انجام می‌شود. برای مسابقات المپیاد نیز بهمن ماه پیش‌بینی شده که این برنامه با هماهنگی وزارت ورزش و همکاری ادارات کل استان‌های میزبان پیگیری خواهد شد. در مسابقات لیگ هم که البته تلاش داریم علاوه بر برگزاری لیگ آب‌های آرام، روئینگ و اسلالوم با شرایط بهتر نسبت به سال گذشته، لیگ کانوپولو و دراگون بوت را هم در سال ۱۴۰۰ برگزار کنیم. زمان شروع لیگ از شهریور پیش بینی شده که البته زمان دقیق و میزبان‌های این مسابقات پس از نهایی شدن اعلام خواهد شد.

صابونچی همچنین گفت: برای انجام دقیق و با کیفیت رقابت‌ها نیاز به همکاری و هماهنگی بین همه ارکان برگزاری خصوصاً هیأت‌های سراسر کشور و باشگاه‌ها داریم و به یاری خدا و تلاش همه همکاران مسابقات را در بهترین کیفیت ممکن برگزار خواهیم کرد تا نهایتاً همه این اقدامات در راستای ایجاد تیم‌های ملی قدرتمند قایقرانی برای حضور درخشان در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *