دوشنبه , ۲۳ تیر ۱۳۹۹

برنامه های پیش بینی شده در کمیته ملی پارالمپیک ایران بی نظیر است


به گزارش “ورزش تایمز”، هادی رضایی در نشست خبری امروز تاکید کرد: با توجه به اشرافی که نسبت به فعالیت های اینچنینی در سایر کشورها دارم با قاطعیت می گویم که برنامه‌های پیش بینی شده در کمیته ملی پارالمپیک ایران بی نظیر است.

وی گفت: همچنین با همکاری وزارت آموزش و پرورش و شخص خرداد حمیدی، برنامه ای ارائه شده مبنی بر اینکه دانش آموزانی که در شرایط معلولیت هستند اما هنوز توسط کمیته ملی پارالمپیک شناسایی نشده اند، از سوی مدارس و با کمک خانواده دانش آموزان شناسایی شوند.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک تصریح کرد: این کار در قالب برنامه کلی به نام «ما می توانیم» که بسیار مورد تاکید کمیته بین المللی پارالمپیک است، اجرا می شود. اتفاقا هزینه های آن هم از سوی همین نهاد بین المللی تامین می شود. قرار است در جریان پارالمپیک ٢٠٢٠ توکیو دو مدرسه برتر و نمونه در این بخش معرفی شوند.

دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک تصریح کرد: این کار در قالب برنامه کلی به نام «ما می توانیم» که بسیار مورد تاکید کمیته بین المللی پارالمپیک است، اجرا می شود. اتفاقا هزینه های آن هم از سوی همین نهاد بین المللی تامین می شود. قرار است در جریان پارالمپیک ٢٠٢٠ توکیو دو مدرسه برتر و نمونه در این بخش معرفی شوند.

وی ادامه داد: در کل ١٤ – ١٣ کشور در این زمینه یعنی برنامه ما می توانیم فعالیت دارند که ایران یکی از فعال ترین هاست. در واقع یک همت همگانی در ایران برای ورزش پارالمپیک به وجود آمده که حالا به همه جهان رسیده است. پنج هزار دانش‌آموز که در مسابقات کشوری حضور داشتند، شناخت ورزش پارالمپیک را بین آنها بردیم که بازتاب خوبی هم داشت.

رضایی ادامه داد: یک مدرسه را هفته آینده به عنوان الگو قرار می‌دهیم و در طول سال با همکاری آموزش و پرورش و همچنین فدراسیون دانش‌آموزی و آموزش و پرورش استثنایی ادامه خواهد داشت. در راستای معرفی دو مدرسه به عنوان مدرسه نمونه در پارالمپیک توکیو قرار است نماینده کمیته بین‌المللی برای انتخاب آن به ایران بیاید. ما به این نتیجه رسیده‌ایم که برای رشد ورزش معلولان، باید این کار انجام شود ما این فکر را کردیم که از طریق افراد سالم، ورزش معلولان را گسترش بدهیم و خوشبختانه این اقدام بازتاب خوبی داشته است.

رضایی تاکید کرد: پارالمپیک بسیار گسترده است اما مردم عادی و حتی برخی مسئولان چقدر با آن آشنا هستند؟ مگر غیر از این است که فقط در مواردی مانند قهرمانی و مدال آوری توجهات به ورزشکاران پارالمپیک جلب می شود؟ آیا واقعا از کل بودجه ورزش، ١٥ درصد برای جانبازان و معلولان هزینه می شود؟ یکی از اهداف ما برای توسعه طرح پارالمپیک در سطح مدارس، توسعه آن است باید از پایه آغاز شود. هدف دیگر هم شناساندن بیشتر پارالمپیک است. شاید در این صورت در سطح شهرها و در ورزشگاه ها امکانات بیشتری برای ورزش جانبازان و معلولان تعبیه شود.

رضایی در پایان صحبت های خود گفت: از تمام نهادهایی که با ما در برگزاری مراسم روز و هفته پارالمپیک همکاری دارند، قدردانی می کنم و از دیگر نهادها هم می خواهم این همکاری را داشته باشند تا اینگونه در موفقیت های پارالمپیک شریک شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *