پنجشنبه , ۲۵ بهمن ۱۳۹۷

برنامه های جدی برای توسعه ورزش بانوان داریم


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا داورزنی در دیدار با فهد بن عبدالله الرئیسی اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با این کشور در دو بخش ورزش و جوانان همکاری‌های مشترک نزدیکی داشته باشیم. ایران در رشته‌های مختلف در جهان جایگاه ویژه‌ای داشته و این ظرفیت را دارد که تجربیات خود را در اختیار کشورهای منطقه از جمله عمان قرار دهد تا زمینه رشد این رشته‌ها مانند کشتی، وزنه برداری، تکواندو، کاراته، ووشو، فوتبال، هندبال، والیبال، بسکتبال و… را در خاورمیانه و آسیا فراهم کند.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: برنامه های توسعه ای ایران در حوزه ورزش بانوان به طورجدی دنبال می‌شود و ورزشکاران بانوی کشورمان در میادین بزرگ بین المللی از جمله بازی های المپیک ومسابقات در سطح جهانی و آسیایی به نتایج بسیار خوبی دست یافته اند.

داورزنی عنوان کرد: بخش قابل توجهی از کاروان ورزشی ایران که به بازی‌های آسیایی جاکارتا اعزام می‌شوند، بانوان ما هستند که امیدواریم بتوانند برای کشورمان در این میدان بزرگ افتخارآفرینی کنند.

 فهد بن عبداالله الرییسی نیز گفت: روابط ایران و عمان بسیار نزدیک است و در حوزه ورزش نیز دوکشور همکاری‌های مشترک بسیاری دارند. نزدیکی تهران و عمان فرصتی برای همکاری‌های بیشتر و تبادل تجربیات در حوزه ورزش است و دراین خصوص برگزاری‌های دوره‌های آموزشی تخصصی مشترک، اردوهای آموزشی، مسابقات دوستانه و تبادل نیروی انسانی تخصصی (مربی، لژیونر، مدرس و…) را پیگیری می‌کنیم. 

وی ادامه داد: ازهرگونه توسعه همکاری در حوزه ورزش با ایران استقبال می‌کنیم. ورزش دروازه ارتباطات بیشتر بین کشورها است و در بخش ورزش زنان نیز با توجه به مشترکات فرهنگی و اسلامی آمادگی هرگونه همکاری‌های مشترک با ایران را داریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش توضیح داد: ورزش عمان تجربه ای شیرین از حضور مربیان ایرانی دارد. امیدواریم در سال‌های آتی نیز بتوانیم از تجربیات و دانش فنی بیشتر مربیان ایرانی بهره بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *