یکشنبه , ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

برنامه تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان اعلام شد


به گزارش “ورزش تایمز”، سی‌ و چهارمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران- آذربایجان در جاده سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل از ۱۰ تا ۱۴ مهر ماه از تبریز استارت می‌خورد.

۱۵ تیم از ۱۱ کشور در این تورنمت شرکت می‌کنند که از کشور ایران چهار تیم، مالزی دو تیم و کشورهای روسیه، قزاقستان، بحرین، آفریقای جنوبی، هنگ کنگ، چین، بلاروس، ترکیه و بلژیک هر کدام یک تیم به این دوره از مسابقات معرفی کرده‌اند.

مرحله اول این تور ساعت ۱۰ صبح از محل سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری در پارک ائل گولی تبریز استارت می‌خورد و دوچرخه‌سواران مسیر ۱۴۸ کیلومتری تبریز-منطقه آزاد ارس را طی کرده و مسابقه خود را در مقابل هتل ایمپریال جلفا، واقع در جاده کلسیا به پایان می‌رسانند.

ورزشکاران در مرحله دوم، مسیر ۱۸۰ کیلومتری منطقه آزاد ارس-خوی را طی کرده و رقابت شان را در پارک ملت پایان می‌دهند. در مرحله سوم، مسیر ۱۶۳ کیلومتری ارومیه-تبریز را طی می‌کنند و در محل کوه عون ‌بن ‌علی تبریز جنب داغ‌گولی به پایان می‌رسانند.

در مرحله چهارم، دوچرخه‌سواران از تبریز مسیر ۱۹۸ کیلومتری سرعین را استارت می‌زنند و در محل مقابل مجتمع آبدرمانی ایرانیان به خط پایان می رسند. در مرحله پنجم و آخر این تورنمت، مسیر ۱۸۸ کیلومتری سرعین-تبریز را برگشته و مسابقه را در مقابل لاله‌پارک تبریز به اتمام می‌رسانند.

در پایان هر مرحله همراه با اهدای جوایز نفرات برتر، چهار پیراهن طلایی(نفر اولی که با کمترین زمان به خط پایان رسیده)، سفید(جوان‌ترین رکابزنی که به خط پایان رسیده و زیر ۲۵ سال است)، سبز(برنده امتیازی) و قرمز با نقاط سفید( نفر اولی که زودتر از همه مسیر سخت کوهستان را به پایان رسانده) اهداء می‌شود.

لازم به ذکر است، ورزشکاران این تور مسافت ۸۷۷ کیلومتر در مجموع رکاب می‌زنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *