شنبه , ۲۹ تیر ۱۳۹۸

برنامه‎های علیپور برای چهار سال آینده فدراسیون انجمن های ورزشی


به گزارش “ورزش تایمز”، مجمع انتخاباتی فدراسیون انجمن های ورزشی یکشنبه گذشته به ریاست محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش برگزار شد. در این مجمع انتخاباتی محمد علیپور با کسب ۳۴ رای به عنوان رئیس چهار سال آتی این فدراسیون انتخاب شد. در این مجمع انتخاباتی صمد ولی زاده صاحب ۶ رای شد و احمد اسدزاده هم تنها سه رای به دست آورد. 

علیپور در حالی با کسب اکثریت آرای مجمع انتخاباتی فدراسیون انجمن های ورزشی، ریاست چهار سال آتی این فدراسیون را عهده دار شد که طی هشت سال گذشته هم این مسئولیت را عهده دار بود. وی در گفتگو با “ورزش تایمز” ضمن اشاره به دستاورهای مهم خود و فدراسیون تحت مدیریتش طی این مدت به مهمترین برنامه های پیش رو اشاره کرد. 

محمد علیپور با یادآوری اینکه فدراسیون های انجمن های ورزشی، فدراسیونی تازه تأسیس در ورزش ایران است، گفت: ۷۰-۶۰ درصد اعضای مجمع، خود در ایجاد ساختار این فدراسیون و پیشبرد برنامه ها و اهداف آن طی سال های گذشته نقش اساسی داشته اند. این فدراسیون که هشت سال از عمرش می گذرد در واقع با هیچ کارش را آغاز کرد اما خوشبختانه مسیر خوبی را تا امروز طی کرده است.

وی با تأکید بر اینکه هشت سال از عمر فدراسیون انجمن های ورزشی می گذرد و طی ۵-۴ سال گذشته این فدراسیون به صورت متمرکز روی فعالیت های خود کار می کند، ادامه داد: مدعی نیستیم که به نتایج ایده الی رسیده ایم اما نتایج کسب شده برای ما مطلوب بوده است. تمام انجمن هایی که زیر نظر فدراسیون کار می کنند، رشد قابل توجهی داشته و رو به جلو حرکت کرده اند طوری که امروزِ برخی از آنها قابل مقایسه با سال اول تأسیس نیست.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی تصریح کرد: ایجاد و راه اندازی رشته جدید کاری بس دشوار است، این موضوع اصلا قابل کتمان نیست اما ما با کمک هیات های استانی، رشته های تحت پوشش خود را در استان ها هم گسترش دادیم و توانستیم ورزشکاران و مربیان آنها را تا حد مدال آوری حمایت کنیم، همین موضوع جای خرسندی زیادی دارد.

علیپور با اشاره ضمنی به برنامه های فدراسیون انجمن های ورزشی در ۴-۳ سال گذشته گفت: در این مدت نزدیک به ۸۰۰ برنامه ورزشی اجرا کرده ایم، یعنی به طور میانگین سالی ۲۰۰ برنامه و تقریبا یک روز در میان برنامه داشته ایم. این برنامه ها شامل مسابقات و دوره های آموزشی در سطوح مختلف بوده است. حتی در برخی از هفته ها با ترافیک مسابقات مواجه بودیم، دیگر اینکه تاکنون ورزشکاران فعال زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزشی ۲۱۵ مدال آسیایی و جهانی کسب کرده اند. در رقابت های داخل سالن آسیا که سال گذشته در عشق آباد برگزار شد ۱۲ مدال شامل ۵ مدال طلا گرفتیم. در این رقابت ها جزو فدراسیون های پرمدال در کاروان ایران بودیم.

وی همچنین با بیان اینکه فدراسیون انجمن های ورزشی تاکنون ۳۰ کرسی بین المللی در رشته های مختلف تحت پوشش خود کسب کرده است، تصریح کرد: برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران موفق شدیم میزبان ۲ رئیس فدراسیون های جهانی المپیکی در رشته های راگبی و بیس بال باشیم. ۱۰ رئیس فدراسیون آسیایی هم با دعوت ما به ایران سفر کرده اند. اینها دستاوردهای مهمی است که نتایج آن را به مرور در فدراسیون انجمن های ورزشی و ورز ش ایران خواهیم دید.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی با تأکید بر اینکه این فدراسیون برای اولین بار در ورزش ایران انجمن ها را به عنوان NGOهای فعال در اختیار داشته و با فعالیت آنها برنامه های خود را پیش برده است، گفت: در فدراسیون ما نگاه ویژه ای به بانوان می شود طوری که در همه انجمن ها بخش بانوان کاملا فعال است.

عیلپور همچنین در مورد اولویت های خود برای دوره سوم ریاستش در فدراسیون انجمن های ورزشی گفت: توجه به توسعه یکی از اولویت ها است. با توسعه جمعیت مربیان و داوران و ورزشکاران در کنارتوسعه زیرساخت ها می توانیم تیم ملی ایده آلی در رشته ها و سطوح مختلف داشته باشیم. نیاز اصلی در این مورد هم این است که آموزش را در راس کار قرار دهیم. اینگونه می توانیم کمک حال کاروان ورزش ایران در رویدادهای مختلف و برای مدال آوری باشیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *