جمعه , ۱ مرداد ۱۴۰۰

برای ارتقای رکورد ملی در المپیک تلاش می‌کنم/ هدفم مدال در آسیاست


مهرشاد افقری در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره کسب سهمیه ورودی B المپیک در شنا گفت: ما تفاوتی با تیم ملی نداشتیم از آنجا که تعداد زیاد بود در دو گروه تقسیم شدیم، گروه اول به مسابقات صربستان اعزام شدند و ما به بلغارستان رفتیم. باشگاه اریس اصفهان ما را حمایت کرد و ما به عنوان نماینده اصفهان در مسابقات کسب سهمیه شرکت کردیم. توانستم رکورد ملی را ارتقا بخشم و ورودی B المپیک را به دست آورم.

شناگر ایران ادامه داد: با توجه به مدت زمان کوتاهی که تا المپیک توکیو در پیش داریم برنامه کوتاه مدتم این است که رکورد ملی را ارتقا بخشم ولی نمی‌توان برای مدال المپیک توکیو برنامه‌ای داشت اما برنامه بلندمدتم برای ۴۱۳ روز آینده یعنی بازی‌های آسیایی چین است که تمام تلاشم را می‌کنم به مدال بازی‌های آسیایی برسم. برای رسیدن به این هدف به باور از سوی فدراسیون، بزرگان و مسئولان نیاز داریم و باید حمایت شویم.

وی تاکید کرد: تمریناتم را در استخر مروارید با حمایت باشگاه اریس انجام می‌دادم، دیلانچیان، جابرزاده رئیس باشگاه اریس خیلی من را حمایت کردند در زمان اعزام به مسابقات بلغارستان جابرزاده در طی دو هفته ۱۴ بار از اصفهان به تهران سفر کرد تا کارهای اداری انجام شود، بسیار از آنها تشکر می‌کنم که من را در این راه حمایت کردند.

اصغری درباره پیگیری تمریناتش گفت: با توجه به اینکه تازه به ایران رسیده ام هنوز نامه نگاری‌ها صورت نگرفته و فعلاً در اصفهان تمرین می‌کنم منتظرم ببینم فدراسیون چه تصمیمی خواهد گرفت.

شناگر ایران اظهار داشت: محمد علیرضایی ۱۴ سال پیش نخستین شناگری بود که سهمیه مستقیم المپیک را کسب کرد اما شرایط کسب سهمیه من با علیرضایی بسیار متفاوت است، او حدود ۹۰ روز در کرواسی با هزینه فدراسیون و زیر نظر مربی خارجی اردو برگزار کرد اما من هیچ یک از این شرایط را نداشتم حتی در تهران و در استخر آزادی تمرین نکردم بلکه در اصفهان و زیر نظر مربی ایرانی (گامر دیلانچیان) تمریناتم را پیگیری کردم. یک سال و نیم در هیچ مسابقه‌ای شرکت نداشتم اما بالاخره به هدفم رسیدم و سهمیه المپیک را کسب کردم.

وی در پایان گفت: از جابرزاده، دیلانچیان، گرامی، طباطبایی و آموزش و پرورش اصفهان بسیار تشکر می‌کنم که من را حمایت کردند امیدوارم در ادامه مسئولان نیز حمایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *