شنبه , ۲ شهریور ۱۳۹۸

بخش خصوصی حوزه ورزش نقشی در تصمیم سازی‌های دولت ندارد


کاوه صدقی در حاشیه دومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی در ورزش در خصوص نقش بخش خصوصی در تحقق حکمرانی مطلوب در ورزش به “ورزش تایمز” گفت: بخش دولتی علی رغم تأکید کلامی فراوان بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی، در عمل تمایلی به جلب مشارکت این بخش ندارد و هنوز تصمیم هایی که مشخصا با سرنوشت بخش خصوصی مرتبط هستند، پشت درب های بسته جلسات دولتی و بدون حضور حداقلی این بخش اتخاذ می شود.

فعال بخش خصوصی افزود: دولت در ارایه صحیح و عملیات پروژه های نیمه تمام خود برای واگذاری به بخش خصوصی ناتمام است و معمولا بخش خصوصی واقعی و خردمند، بدون‌شفافیت و کسب اطلاعات کامل اقتصادی، وارد یک پروژه سرمایه گذاری نمی شود. 

عضو کمیته ورزش کمیسیون ملی یونسکو افزود: رفتار چهار دهه دولتی با بخش خصوصی باعث از بین رفتن اعتماد به نفس بخش خصوصی شده و قدرت زایشی این بخش را زایل کرده است. این در حالی است که برخی مدیران بخش خصوصی نیز از فقدان آگاهی رنج می برند و نتوانسته اند آنچنان که تصور می شود در تولید زیرساخت های مدیریتی کارآمد موفق باشند. 

سخنران ویژه کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی در ورزش در پایان بر لزوم اعتماد به بخش خصوصی و زمان دادن برای سازگاری خود با شرایط بدون تصدی گری دولت تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *