پنجشنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۷

باقرزاده:حیف بود اگر بانوان شمشیرباز به بازی های آسیایی نمی‌رفتند


به گزارش “ورزش تایمز”، آخرین نشست ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی که امروز دوشنبه با حضور وزیر ورزش در وزارت ورزش برگزار شد با تصویب اعزام تیم شمشیر بازی بانوان به بازی های آسیایی همراه بود.

بر این اساس تیم شمشیر بازی سابر بانوان که طی ماه های اخیر در سطح آسیا و جهان موفقیت های قابل توجهی کسب کرده و حتی در رنکینگ جهانی هم ۱۰ پله صعود داشته است به عنوان آخرین رشته به کاروان اعزامی به جاکارتا اضافه شد.

فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی در گفتگو با “ورزش تایمز” با ابراز خرسندی از مصوبه ستاد عالی بازی های المپیک برای اعزام تیم اسلحه سابر گفت: واقعا حیف بود که این تیم به بازی های آسیایی اعزام نمی شد چون از هر نظر شرایط این اعزام را داشت.

وی با اشاره به حضور اخیر این تیم در مسابقات قهرمانی جهان تصریح کرد: در این رقابت ها آمادگی قابل توجه ملی پوشانمان و اینکه چقدر پیشرفت داشته اند، نمایش داده شد. تیم کشورمان در این رقابت ها مقابل قزاقستان که همین یک ماه پیش عنوان آسیا را کسب کرد و لهستان که از بهترین های شمشیربازی جهان به حساب می آید، پیروز شد. 

رئیس فدراسیون شمشیربازی یادآور شد: البته مهمترین دلیل برای اثبات وضعیت خوب آنها رنکینگ جهانی است که همین روز گذشته اعلام شد و با صعود قابل توجه تیم کشورمان در بخش اسلحه سابر بانوان همراه بود. 

وی گفت: طبق رنکینگ جهانی تیم شمشیربازی اسلحه سابر بانوان ۱۰ پله در رده بندی جهانی صعود پیدا کرده و صاحب جایگاه بیستم شده است. در این رنکینگ تیم های قزاقستان و هنگ کنگ که همیشه بالاتر از ایران بودند در رده های پائین تر قرار گرفتند.

باقرزاده زاده یادآور شد که بعد از بازی های آسیایی ۱۳۵۳ تهران، این دومین حضور تیم شمشیربازی اسلحه سابر بانوان در بازی های آسیایی و اولین حضور این تیم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به حساب می آید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *