چهارشنبه , ۶ اسفند ۱۳۹۹

انتخاب رئیس جدید برای هیاتی با سند «بیات» شطرنج


به گزارش “ورزش تایمز”، مجمع انتخاباتی هیات شطرنج گیلان امروز دوشنبه برگزار شد که طی آن حسین میربلوک با کسب ۱۵ رای از ۱۶ رای ماخوذه به عنوان رئیس جدید این هیات انتخاب شد.

این انتخابات در شرایطی انجام شد که ریاست هیات شطرنج گیلان ۱۲ سال متوالی در اختیار کیومرث بیات بود، پدر شهره بیات داور بین المللی و دبیر پیشین فدراسیون که سال گذشته پناهنده شد.

خردادماه سال گذشته البته با تصمیم فدراسیون شطرنج و سرپرست آن، بیات از ریاست هیات شطرنج گیلان کنار گذاشته شد اما اقداماتی که وی در زمان ریاستش و برای ثبت این هیات انجام داده بود مشکلاتی را به جا گذاشت که حتی تا مسدود شدن حساب مالی شطرنج گیلان هم پیش رفت.

بیات در دوره ریاستش و طبق قانون اقدام به ثبت هیات شطرنج گیلان در اداره کل ثبت استان کرده بود اما به این شکل که «تا همیشه» مدیریت این هیات در اختیار خودش باشد! در واقع این مسئله یکی از دلایل کنار گذاشتن کیومرث بیات بود اگرچه با وجود رفتن وی، در دوره سرپرستی علیرضا یوسفی مشکلاتی برای این هیات ایجاد شد.

از آنجا که هیأت شطرنج گیلان به نام کیومرث بیات ثبت شده بود حساب هیأت هم به نام او است. به همین دلیل بعد از رفتنش گردش مالی در این حساب متوقف و در نهایت درآمدهای مالی شطرنج گیلان به صفر رسید.

“ورزش تایمز” در گزارش‌هایی با عنوان «برملا شدن تخلفی بزرگ در شطرنج / هیات استانی که ملک شخصی شد» و «صفر شدن درآمدهای مالی یک هیات استانی به دلیل بیات بودن سند» به این موضوعات پرداخته بود.

حال انتظار می‌رود با تعیین تکلیف انتخابات هیات شطرنج گیلان و تعیین رئیس جدید که بعد از ۱۳ سال انجام شده (بیش از یک سال از دوره سرپرستی می‌گذرد) اقدامات لازم برای اصلاح چگونگی ثبت این هیات انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *