پنجشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۹

امیدوارم پرسپولیس فینالیست شود/ ۱.۵ میلیارد هزینه بازیهای تیم ملی


به گزارش “ورزش تایمز”، مسعود سلطانی فر در مراسم امروز برای رونمایی از چهره های ماندگار ورزش ایران که در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، گفت:  ورزش ایران همیشه و به خصوص در دوره تحریم از حمایت آقای نوبخت بهره مند بوده است. دستاوردهایی که در رویدادهایی مانند جام جهانی و بازی های آسیایی کسب شد هم نتیجه همین حمایت هاست.

وی ادامه داد: در جام جهانی بهترین نتیجه تیم ملی در تاریخ ثبت شد و در بازی های آسیایی جاکارتا هم بیشترین تعداد مدال به دست آمد. این ها نتیجه حمایت دولت بوده است.

وزیر ورزش با تاکید بر اینکه ورزش امروز ارزان ترین و در دسترس ترین ابزار برای مردم است، خاطرنشان کرد: ورزش توانسته شور و شعف را در میان مردم ایجاد کند.

سلطانی فر با اشاره به دیدار امشب پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا برابر النصر عربستان ابراز امیدواری کرد که نماینده ایران پیروز شده و باعث شادی مردم و ملت شود.

وزیر ورزش با تاکید بر اینکه به خاطر قیمت ارز نمی توانیم از ارز دولتی بهره مند شویم، تاکید کرد: اطمینان داریم که در ادامه عمر دولت فعلی می توانیم از حمایت های دولت بهره مند شویم.

وی با بیان اینکه ورزش ایران سال حساسی پیش رو دارد، یادآور شد: قرار بود بازی های المپیک مردادماه امسال برگزار شود اما به خاطر کرونا به تعویق افتاد. پیش از لغو بازی ها تعداد ٥٢ سهمیه سهمیه کسب کردیم. در ستاد عالی پیش بینی شده بود که تعداد سهمیه ها نسبت به ادوار قبل افزایش خواهد داشت اما لغو المپیک برای ایران همچون دیگر کشورها مشکلاتی ایجاد کرد. حالا هم نمی دانیم المپیک بالاخره برگزار می شود یا نه اما امیدواریم نتایج خوبی کسب شود.

سلطانی فر همچنین به روابط حسنه میان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک که به زعم همه «در تاریخ بی نظیر است» اشاره کرد و گفت: پایه و اساس موفقیت های ورزش مرهون وحدت و تلاش تمام فدراسیون ها، روسای آنها، ادارات کل و به ویژه وحدت رویه میان وزارت ورزش و کمیته های ملی المپیک و پارالمپیک است.

معاون رئیس جمهور در امور ورزش همچنین با اشاره به افتتاح موزه ملی ورزش، افتتاح آن را نتیجه پیگیری های شخص رئیس کمیته ملی المپیک عنوان کرد.

وزیر ورزش در پایان اشاره ای به مراسم امروز داشت و چهره هایی که قرار است از تندیس آنها رونمایی شود.

به گزارش “ورزش تایمز”، مسعود سلطانی‌فر همچنین در آغاز نشست ویژه ای که با حضور معاون رئیس جمهور با روسای فدراسیون های ورزشی برگزار کرد، گفت: آقای نوبخت همیشه نگاه ویژه ای به ورزش داشته است به خصوص در دو سه سال آخر که جنگ اقتصادی نابرابر داشتیم.

وی با یادآوری مجدد تعویق یک ساله بازی های المپیک و تاثیرات منفی که حتی بر آمادگی ورزشکاران داشته، به اتفاقات رخ داده در رشته های مختلف مانند جودو، شطرنج و فوتبال اشاره کرد و گفت: آمریکا فشارهای سیاسی زیاده آورده تا محرومیت‌هایی برای ما در میادین بین‌المللی ایجاد کند. آمریکا نه تنها در عرصه اقتصاد، واردات و … کار را برای ما سخت کرده بلکه در ورزش هم فشار می‌آورد تا مقاومت ما را بشکند.

وزیر ورزش ادامه داد: اگر ما نتوانیم یک مسابقه فوتبال را پخش کنیم یا اعزامی در رشته های مختلف داشته باشیم، تاثیرات اجتماعی گسترده‌ای ایجاد می‌کند و آنها این را هدف گرفته‌اند. البته خوشبختانه تاکنون با تمهیداتی که داشته ایم، اجازه ندادیم دشمن به اهداف خود برسد.

سلطانی فر با تاکید دوباره بر اینکه ارزانترین راه برای عزت ملی و پر کردن اوقات فراغت، پرداختن به ورزش است، تصریح کرد: این در حالی است که از نظر هزینه در مقایسه با کشورهای اطراف، ارقام نابرابر است. در تمام دنیا برای ورزش هزینه می کنند، ورزشکار از کشورهای مختلف می‌گیرند، بهترین بازیکنان را از تیم‌های اروپایی می‌گیرند تا افتخارآفرینی کنند اما ما در ایران این امکانات را نداریم. برنامه ما این بود امسال در المپیک و پارالمپیک باشیم اما با این شرایط حتی اگر صد درصد بودجه را هم بگیریم باز هم کفاف نمی‌دهد.

سلطانی‌فر با تاکید بر اینکه در ماه های پایانی سال به خاطر میادین کسب سهمیه از حیث مالی دچار مشکل خواهیم شد، خاطرنشان کرد: قیمت ارز بالا رفته است، در این شرایط تیم ملی فوتبال برای پرواز ۲ بازی دوستانه رقمی نزدیک به ۱.۵ میلیارد تومان هزینه لازم دارد. رشته‌های دیگر مثل کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو، شمشیربازی، کاراته، تیراندازی و … که شانس مدال در المپیک دارند باید حمایت شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *