یکشنبه , ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اسماعیل عبادی: نتایج مسابقات تیر وکمان بنگلادش دیگر تکرار نمی شود


به گزارش “ورزش تایمز”، کمانداران ایران در مسابقات قهرمانی آسیا که هفته گذشته به میزبانی بنگلادش برگزار شد بر خلاف انتظارات نتوانستند عملکردی خوبی داشته باشند و به همین دلیل نتایج قابل قبولی کسب نکردند. در دوره پیش این رقابت ها و در بخش کامپوند، تیم اعزامی ایران به تایلند صاحب یک مدال نقره در بخش انفرادی بانوان و دو مدال برنز در بخش تیمی و انفرادی مردان شد اما در رقابت های بنگلادش ایران تنها در بخش تیمی بانوان  به یک مدال برنز دست یافت. 

اسماعیل عبادی یکی از امیدهای مدال آوری در این دوره رقابت ها بود اما وی بعد از کسب جایگاه پانزدهمی در مرحله مقدماتی، در رمرحله یک هشتم حذف شد. در بخش تیمی هم نتوانست با هم تیمی های خود عنوانی بهتر از چهارمی کسب کند. عبادی البته تاثیر شرایط جوی و محیطی محل برگزاری مسابقات را عامل عملکرد دور از انتظار خود و دیگر کمانداران می داند و به همین دلیل تاکید دارد به اینکه این نتایج در هیچ رویداد دیگری تکرار نخواهد شد. 

این کماندار کشورمان در گفتگو با “ورزش تایمز” تصریح کرد: شرایطی که محل برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در بنگلادش داشت برای مان قابل تصور نبود. به قدری آلودگی هوای بنگلادش شدید بود و محیط هم آلوده بود که در همان یکی دو روز ابتدایی همه بازیکنان بیمار شدند. از نظر غذایی هم وضعیت خوبی نداشتیم چون در تمام مدت زمانی که در بنگلادش بودیم برای وعده ناهار یک غذای ثابت داشتیم. همه اینها روی وضعیت آمادگی ما تاثیر گذاشت و باعث افت عملکردمان شد. 

وی با بیان اینکه روز چهارم – پنجم مسابقات نیمی از تیم مریض شده بودند، خاطرنشان کرد: شاید برای برخی این سوال پیش آمده باشد که خب چرا هندی ها یا کره ای ها دچار چنین مشکلاتی نشدند؟ باید به این مسئله توجه داشت که شرایط بنگلادش خیلی نزدیک به هند است. مسلم است که بازیکنان هند با شرایط دور از انتظاری که بنگلادش داشت دچار مشکل نشدند. کره ای ها هم پیش بینی چنین شرایط را داشتند چون خیلی مجهز و کامل به مسابقات آمده بودند. 

عبادی در پاسخ به این پرسش که «چرا در تیم ایران پیش بینی چنین شرایطی نشده بود تا دچار این مشکلات نشوید؟»، یادآور شد: تیروکمان ورزش اول کره ای هاست و برای آن اهمیت زیادی قائل هستند. خیلی زیاد در این رشته هزینه می کنند. کره ای ها همیشه در هر رویدادی که شرکت می کنند، پزشک و ماساژور و روانشناس همراه دارند در حالیکه داشتن تیم های ایرانی هیچ وقت و برای هیچ رویدادی چنین همراهانی را ندارند چون هزینه زیادی دارد. 

کماندار کامپوند ایران که در مدال طلا بازی های آسیایی اینچئون را در کارنامه دارد، ادامه داد: در کل اینکه کره ه ای ها به خاطر اهمیت زیادی که برای تیر وکمان قائل هستند با تجهیزات کامل به بنگلادش آمده بودند. آنها مانند همیشه با خود غذا آورده بودند در حالیکه در این زمینه هم برای ما چنین امکانی وجود ندارد. با همه اینها و به گفته پزشک کره ای ها، آنها هم در مسابقات بنگلادش به خاطر آلودگی شدید محیط و هوا دچار مشکلاتی شده بودند. 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه کامپوند مردان ایران در آسیا بهترین تیم را در اختیار دارد، تصریح کرد: ما بالاترین رنکینگ آسیا را در اختیار داریم. نفراتی که در ترکیب تیم کامپوند هستند جزو بهترین نفرات آسیا به حساب می آیند. نتایجی که در مسابقات بنگلادش و به خاطر شرایط غیرقابل تصور این بنگلادش به دست آمد نباید چنین تصوری را ایجاد کند که کامپوند ایران افت کرده است. من تاکید می کنم که به خاطر شرایط بد کشور میزبان  نتوانستیم نتیجه لازم را بگیریم. این نتایجی هم که در بنگلادش رقم خورد در هیچ رویداد دیگری تکرار نخواهد شد. 

عبادی همچنین در مورد برنامه های آتی خود گفت: فدراسیون در طول سال دو بار رقابت های انتخابی برگزار می کند. فکر می کنم یک هفته دیگر رقابت های انتخابی را داشته باشیم. بعد از آن با توجه به مسابقاتی که در تقویم داریم، تمرینات مان را پیگیری می کنیم. 

کماندار کامپوند ایران در مورد اینکه «برنامه ای برای مرحله دوم و سوم رقابت های جام جهانی داخل سالن دارید یا خیر؟»، گفت: فدراسیون اعزام تیم به این دو مرحله مسابقات را در برنامه داشت اما نمی دانم در اجرای این برنامه تغییری ایجاد شده است یا خیر. 

اسماعیل عبادی در پایان در مورد مسابقات قهرمانی جهان که به میزبانی آمریکا برگزار خواهد شد نیز گفت: حضور در این رقابت ها نیز در برنامه فدراسیون بود. دعوت نامه مسابقات آمده است و قرار بود مسئولان هماهنگی و اقدامات لازم برای اعزام تیم به این رقابت ها را انجام دهد. البته در نهایت صدور به موقع ویزا تعیین کننده است. در کل نمی دانم اقدامات برای حضور در این رقابت ها در چه مرحله ای است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *