پنجشنبه , ۱ فروردین ۱۳۹۸

استقبال عجیب از دوره داوری ۲۰ میلیونی بوکس در ایرلند


به گزارش “ورزش تایمز”، طبق تقویم فدراسیون جهانی بوکس قرار است یک دوره داوری در این رشته برای ارتقا تک ستاره به دو ستاره در ایرلند برگزار شود. هزینه برگزاری این دوره بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان برآورد شده است و این مبلغ باید توسط شرکت کننده پرداخت شود. با این وجود تعداد قابل توجهی از داوران ایرانی برای شرکت در این دوره اعلام آمادگی کرده اند.

داوری در بوکس همواره یکی از چالش برانگیزترین بخش های بدنه این رشته بوده است تا جایی که بحث مافیای داوری و دست بردن مستقیم برخی داوران در نتیجه مبارزات بوکس این رشته را در آستانه حذف از المپیک هم قرار داده است.

در میان داوران داخلی کشور تنها چهار داور سه ستاره هستند که البته برای قضاوت در تورنمنتهای بین المللی نیاز به ارتباطات بین المللی هم دارند. در میان داوران سه ستاره می توان بابک بردبار را یکی از موفق ترین آنها دانست. بردبار در چند ماه اخیر بیش از ۵ سفر بین المللی برای قضاوت در تورنمنتها و مسابقات مختلف داوری را تجربه کرده است.

بابک بردبار رئیس کمیته داوران فدراسیون در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص دوره داوری در ایرلند عنوان کرد: ما به صورت عمومی فراخوان دادیم و تعدادی از داوران هم اعلام آمادگی کردند که با هزینه خودشان  در این دوره داوری شرکت کنند. با این وجود تنها داورانی که انتخاب و تایید می شوند حق شرکت در این دوره را دارند و ممکن است با توجه به ظرفیت فرصت به داوران کشورمان نرسد.

بردبار در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما بهتر نیست داوران بوکس در جهت ارتقای سطح زبان انگلیسی خود برای حضور در میادین بین المللی نیز چنین رغبتی داشته باشند؟ گفت: بله متاسفانه تعداد بسیار کمی از داوران بوکس با زبان انگلیسی آشنایی دارند. حتی در بین داوران سه ستاره که تعدادشان کمتر از انگشتان یک دست است برخی به زبان انگلیسی تسلط ندارند و این موضوع باید حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *