جمعه , ۳ اسفند ۱۳۹۷

اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک تصویب شد


به گزارش “ورزش تایمز”، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون مشکلات کی‌روش و فدارسیون فوتبال، اظهار داشت: مشکل کیروش با فدراسیون فوتبال در حال حل شدن است.

وی افزود: امروز تصویب اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک و قانون انقطاع آن از کمیته ملی المپیک که قرار بود اساسنامه جدید پیشنهادی آن را تقدیم دولت کنیم و در شش جلسه به صورت تخصصی بررسی شده، در دولت به تصویب رسید و مشکلات قانونی استقلال آن از کمیته ملی المپیک برطرف شد.

سلطانی فر با بیان اینکه در حاشیه جلسه امروز تفاهم نامه‌ای با وزیر کشور در زمینه توانمندسازی و تقویت مشارکت نهادمند اجتماعی سمن ها امضا کردیم، تصریح کرد: بر این اساس صدور مجوز فعالیت آنان تسهیل می شود و مجوزهایی که قبلا صادر شده بود به تایید وزارت کشور می‌رسد. امیدواریم که با امضای این تفاهمنامه، نزدیک به دوهزار سازمان مردم نهادی که توسط وزارت ورزش ایجاد شده از این به بعد با قدرت بیشتری فعالیت کنند.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص انتشار لیست بدهی سرخ‌آبی های پایتخت، خاطرنشان کرد: ما از سال گذشته با ساماندهی دقیقی که درباره پرسپولیس و استقلال انجام دادیم هم در زمینه تامین منابع مالی اسپانسرینگ و هم سازماندهی و پرداخت بدهی آنان، در حدود بیش از هشتاد درصد بدهی قطعی آنان پرداخت شد و لیست هایی که متاسفانه مطرح می شود ادعاهایی از سوی افراد حقوقی و حقیقی است که باید این ادعا یا به تایید AFC یا به تایید کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال برسد که در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی در پایان گفت: هرکدام از آن مقدار محدود باقی مانده هم به تصویب دو نهاد اشاره شده برسد بلافاصله توسط این دو باشگاه پرداخت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *