جمعه , ۸ اسفند ۱۳۹۹

اراک میزبان قطعی رقابت‌های لیگ برتر بوکس کشور


حمیدرضا قبائی زاده در گفت وگو با “ورزش تایمز”، اظهار کرد: در پی اعلام برگزاری مسابقات لیگ برتر بوکس باشگاه‌های کشور از سوی فدراسیون، هیأت بوکس استان مرکزی آمادگی خود را برای میزبانی این دوره از رقابت‌ها اعلام کرد که به طور مشروط مورد موافقت قرار گرفت.

وی افزود: البته طبق قرار قبلی، قطعیت برای این میزبانی مستلزم این شد که با توجه به اهمیت این دوره از مسابقات، مکان، تجهیزات و شرایط میزبانی باید در شأن این لیگ باشد. در همین راستا قرار شد از خوابگاه، محل استقرار ورزشکاران و داوران و همچنین محل برگزاری مسابقات بازدید به عمل آید و در صورت مناسب بودن شرایط با استاندارهای تعریف شده، این قطعیت اعلام شود.

دبیر فدراسیون بوکس ادامه داد: این بررسی و بازدید در روزهای گذشته انجام شد. خوشبختانه شرایط میزبانی از لحاظ استانداردهای لازم مورد تأیید قرار گرفت به نحوی که حتی می‌تواند در سطح میزبانی برگزاری بین المللی باشد.

قبائی زاده، با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، مسابقات اوایل اسفند به صورت متمرکز در اراک آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: تاکنون تیم‌های همت تهران، باران پل اراک (به عنوان نماینده استان مرکزی)، پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد، نیروهای مسلح و گروه ملی صنعتی فولاد ایران اعلام آمادگی کردند، که پیش‌بینی می‌شود تا زمان هماهنگی برگزاری مسابقات تیم‌های دیگر نیز اعلام آمادگی کنند.

وی بیان کرد: قطعاً این دوره رقابت‌ها به خاطر حضور ملی پوشان از کیفت بالایی برخوردار خواهد بود و از سوی دیگر، سرمربی تیم ملی بوکس جمهوری اسلامی ایران نیز نگاه ویژه‌ای برای گزینش نفرات برتر نسبت به این دوره از لیگ برتر دارد.

قبائی زاده گفت: لیگ برتر بوکس باشگاه‌های کشور پس از ۱۱ سال توقف، امسال به میزبایی استان مرکزی و شهر اراک مجددأ فعالیت خود را از سر گرفت. امیدواریم برگزاری لیگ برتر بوکس به طور مستمر ادامه کند. زیرا این روند در رشد ورزش بوکس در کشور به خصوص استان‌ها بسیار مؤثر است.

دبیر فدراسیون بوکس خاطرنشان کرد: با توجه به سوابق ورزش بوکس در استان مرکزی، هم اکنون بوکس این استان با حضور فعالیت چهره‌های شناخته شده و تلاش و فعالیت هیأت در گسترش و توسعه ورزش بوکس و فعالیت خستگی ناپذیری که دارند. این ورزش در استان مرکزی از ظرفیت پتانسیل بالایی برخوردار است و با جذب جوانان علاقمند و با تمرین‌های مداوم و مستمر می‌توانند چون سنوات گذشته در بوکس کشور حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی اظهار کرد: اینجا لازم است از زحمات رئیس هیأت، کادر فنی و اعضای هیأت بوکس استان مرکزی که موجب توسعه و گسترش این ورزش در سطح استان و کشور شدند قدردانی کرد.

به گفته دبیر فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی، این مسابقات در هشت وزن برگزار خواهد شد و بیش از ۱۶۰ نفر ورزشکار، مربی، سرپرست، داور و کادر فنی در این دوره از رقابت‌ها در اراک حضور خواهند داشت.

این مسابقات در سالن ۲ هزار نفری مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک برگزار خواهد شد اما هنوز هم برای حضور علاقمندان در سالن تصمیم گرفته نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *