سه شنبه , ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

احدی از مربی خارجی بهتر است/ فقط بودجه فدراسیون را هدر می دهند


سهراب وکیل منفرد پیشکسوت بوکس در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص برکناری سرمربی تیم ملی و تصمیم برای جذب سرمربی خارجی گفت: احدی برابر مربی خارجی خیلی بهتر است و حیف است که ایشان کنار برود و کار را به کسی بسپاریم که تازه می‌خواهد فن سرمربیگری در ایران را یاد بگیرد.

وی افزود: سرمربی خارجی ماه‌ها و حتی سال‌ها به زمان نیاز دارد تا همه بوکسورها را بشناسد و نباید در آستانه المپیک این تصمیم را می‌گرفتند. فدراسیون نباید حق مربیان ایرانی را بخورد و پول و بودجه خود را هدر بدهد.

این پیشکسوت در ادامه گفت: شما به تعداد سهمیه‌های بوکس در دوره‌های اخیر نگاه کنید. در دوره قبل ما به سختی تنها یک سهمیه کسب کردیم در حالی که در گذشته تعداد سهمیه‌ها به مراتب بالاتر بود و دیگر کسب سهمیه سقف آرزوی فدراسیون نبود. متأسفانه بوکس ما خیلی ضعیف شده است.

وکیل منفرد در خصوص اعضای شورای فنی بوکس تصریح کرد: در شورای فنی باید از پیشکسوتان و کارشناسان استفاده شود اما فدراسیون به این موضوع توجهی نمی‌کند. من که دیگر قید حضور در بوکس را زده‌ام چون حتی مسئولان رده بالای ورزش هم توجهی به بوکس ندارند. آنها نباید فقط فوتبال را ببینند.

وی ادامه داد: تصور کنید بوکسورها در این رشته سخت می‌جنگند و تا چه حدی مشت می‌خورند و حتی مدال قاره‌ای می‌آورند اما به محض اینکه بوکس شان تمام می‌شود کسی حتی اسمشان را به یاد نمی‌آورد. بوکسوری داشتیم که به دلیل عدم توانایی برای عمل جراحی پایش جان خود را از دست داد. این شرایط اصلاً خوب نیست و من به عنوان یک پیشکسوت نگران شرایط بوکس و بوکسورها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *